Ptačí budka - pro poštolky

Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Dřevěná ptačí budka pro poštolky, na zeď, strom, sloup nebo střechu.

2 479 Kč včetně DPH

Není skladem
Sledovat produkt

Kód: postol

Hmotnost: 5,20 kg

Dostupnost: Na dotaz

Doprava zdarma
  • Tento typ budky pro poštolky se používá s velkou úspěšností již dlouhou řadu let
  • Může být snadno a rychle zavěšena na jakýkoliv povrch s využitím lišt, které jsou součástí budky
  • Lze ji umístit také na hranu ploché střechy
  • Vyrobena z masivní vícevrstvé dřevěné desky
Tento typ budky pro poštolky se používá s velkou úspěšností již dlouhou řadu let. Ptačí budka může být snadno a rychle zavěšena na jakýkoliv povrch s využitím lišt, které jsou součástí zásilky. Lišty mohou být přibity hřebíky, přišroubovány vruty, dle potřeby. Budku lze umístit také na hranu ploché střechy, jen je potřeba ji zajistit proti silnému větru.
Poštolka hledá potravu na zemi, proto je oblíbena zemědělci, loví totiž ve velkém hraboše. Ve městech zase loví holuby, ti tvoří až 90 % potravy poštolek. Poštolky obvykle hnízdí na stejném místě po celý život.

Budka je vyrobena z masivní vícevrstvé desky NOVATOP, které jsou sice dražší, ale ukázaly se jako bezpečná a dobrá volba nejen pro pasivní domy, na které se prioritně používají, ale i pro ptačí budky a hmyzí domky. Střecha je plechová a ošetřena barvou. Zadní lišty jsou z voděodolné překližky.
Desky jsou vyráběny z důsledně tříděného a certifikovaného řeziva vysušeného na 8 %. Lisovány jsou z masivních lamel lepených do kříže a tím činí celodřevěnou konstrukci stabilní, bezpečnou a nedochází u ní ke kroucení jako u dřeva z jiných konstrukčních materiálů. I díky těmto vlastnostem může konstrukce zůstat zároveň finálním povrchem - přírodním dřevem.
Při výrobě hraje důležitou roli i lepení. Systém NOVATOP se lepí v podélných spárách a využívá se bočního přítlaku, což pozitivně ovlivňuje i výslednou pohledovou kvalitu povrchu, který je beze spár a vzhled nemění ani při změně teplot nebo vlhkosti.
Každá vrstva desky je tvořena lamelami z masivního rostlého dřeva. Deska je třívrstvá a skládá se ze dvou vnějších vrstev a jedné středové vrstvy s kolmým průběhem vláken k průběhu vláken svrchních vrstev. Použité lepidlo je vodovzdorné a lepení povrchových lamel odpovídá AW 100, případně D4 dle EN 204.
Řezivo na výrobu SWP pochází z trvale obhospodařovaných lesů od českých dodavatelů certifikovaných podle PEFC.

Doporučené umístění: nejlépe 6–8 metrů vysoko a výše (minimální výška cca 3 metry). Před a pod budkou by měl být volný prostor (ne stromy). Budka se obvykle přidělává na solitérní stromy, tichá místa na krajích lesa, stodoly v otevřené krajině, elektrické stožáry (jen se souhlasem majitele!), sila, stožáry větrných elektráren apod. Mohou být použity i v urbanizované krajině zavěšením na vysoké budovy, komíny, kostely, továrny apod. Je zaznamenáno i úspěšné zahnízdění ptáků v tomto hnízdě na balkoně panelového domu. Vchod do budky by měl být směřován na jihovýchod, případně tak, aby byl chráněn před převládajícími větry. Alternativně lze budku umístit pod krokve střech, nebo do výklenků zdí historických budov.

Ptačí budka pro: poštolky.

Pokyny pro montáž: mezi lišty a vruty vložte přiložené plastové čtverečky. Zamezuje to vlhkosti ve spojích a prodlužuje životnost budky. Každá zadní lišta se přidělá jedním šroubem a třemi vruty k zádům budky.
 

 

Specifikace:

  • Součástí dodávky je: budka, lišty, podložky, vruty
  • Materiál: masivní dřevěné desky Novatop
  • Vnější rozměry: 35 x 37 x 46 cm
     

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky