Ptačí budka/polobudka 1N - hluboká

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Bezpečná ptačí budka pro červenky, rehky, střízlíky, vrabce...

959 Kč včetně DPH

Kód: 158/0

Hmotnost: 5,60 kg

Dostupnost: Skladem

  • Speciálně vyvinutá ptačí polobudka vyhovuje ptákům, kteří k hnízdění využívají polootevřený prostor, a zároveň je chrání před predátory.
  • Vhodná k pověšení na nechráněné místo na strom (na rozdíl od běžných polobudek), ale lze ji zavěsit i na zeď, což dále zvyšuje ptačí bezpečnost.
  • Budka má dva oválné vchody a dřevěnou vložku (viz foto) a zajišťuje dokonalou ochranu ptáčat.
Vnitřní část ptačí budky ze dřeva se dá vyndat a snadno vyčistit. Čelní panel se dá odejmout. Budka se dvěma vchody je pro ptáky velmi atraktivní, takže ji rádi využívají.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Ptačí budka má vnější rozměry 20 x 20 x 30 cm.

Doporučené umístění:
strom, zeď nebo keř min. 1 metr vysoko (v závislosti na druhu ptáka, kterého chcete ubytovat – viz níže).
Ptačí budka pro: červenky, zvláště pokud ji pověsíte cca 1-1,5 metru nad zem, ideálně na vlhčí stinné místo. Dále ji využívají rehci, střízlíci a vrabci. Při nedostatku jiných hnízdních dutin a při zavěšení výše i sýkorky.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.

Specifikace:

  • Barva: hnědá
  • Součástí dodávky je budka s odnímacím panelem, ocelové zavěšení a speciální hliníkový hřebík
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Vnější rozměry: 20 x 20 x 30 cm
  • Rozměry vletových otvorů: ovál 3 x 5 cm
  • Váha: cca 5,6 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky