Ptačí budka/polobudka 1N - hluboká

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro červenky, rehky, střízlíky, vrabce..

819  včetně DPH

Kód: 158/0

Datum dodání: Na dotaz

  • Tato speciálně vyvinutá polobudka vyhovuje ptákům, kteří k hnízdění využívají polootevřený prostor a zároveň je chrání před predátory.
  • Může být použita k pověšení na nechráněné místo na strom (na rozdíl od běžných polobudek), ale lze ji zavěsit i na zeď, což dále zvyšuje ptačí bezpečnost.
  • Tato budka má dva oválné vchody a dřevěnou vložku (viz foto) a zajišťuje dokonalou ochranu ptáčat.
Důležité upozornění! Zájem o výrobky Schwegler v celé Evropě rok od roku roste tak enormně, že německá výroba absolutně nestíhá. Nyní celý region navíc zasáhly i karanténní opatření.
Přestože se snažíme výpadkům na skladě předcházet, v situaci, kdy dodací lhůty jsou v řádech měsíců, je to nereálné. Pokud je tedy nějaký výrobek Schwegler veden v informaci o dostupnosti jako "Na dotaz", je potřeba počítat s dlouhou dodací lhůtou, kdy termín dodání aktuálně nevíme.
Samozřejmě jsme mohli nedostupné výrobky shodit z nabídky, jak to v jiných kategoriích běžně děláme. Ale ono se vyplatí na ně počkat. Ne nadarmo je doporučují všechny ornitologické společnosti v Evropě a další ochranářské organizace. S ohledem na jejich extrémní životnost to za pár měsíců čekání stojí.
Pokud objednáte mix výrobků, které jsou a nejsou skladem, budeme aktuálně nedostupné zboží expedovat dodatečně, hned jak dorazí. O doposlání dostanete info e-mailem. Děkujeme za pochopení. Petr Dobrý

Vnitřní část budky ze dřeva se dá vyndat a snadno vyčistit. Čelní panel se dá odejmout.Se dvěma vchody je pro ptáky velmi atraktivní, takže ji rádi využívají.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění:
strom, zeď nebo keř min. 1 metr vysoko (v závislosti na druhu ptáka, kterého chcete uhnízdit – viz níže)
Tuto budku běžně využívají: červenky, zvláště pokud ji pověsíte cca 1-1,5 metru nad zem, ideálně na vlhčí stinné místo. Dále jí využívají rehci, střízlíci a vrabci. Při nedostatku jiných hnízdních dutin a při zavěšení výše i sýkorky.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Barva budky je hnědá.
  • Součástí dodávky je budka s odnímacím panelem, ocelové zavěšení a speciální hliníkový hřebík.
  • Vnější rozměry: 20 x 20 x 30 cm
  • Rozměry vletových otvorů – ovál 3 x 5 cm
  • Váha: cca 5,6 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva