Dřevěná ptačí polobudka David

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné CO2 neutrální výroba Pomoc zvířatům kolem nás

Polobudka pro rehky, konipasy, lejsky, červenky nebo střízlíky.

929 Kč včetně DPH

Kód: 115316

Hmotnost: 1,50 kg

Dostupnost: Skladem

Novinka
  • Pro ptáky, kteří preferují k hnízdění polootevřené budky
  • Pro rehky, konipasy, lejsky, červenky nebo střízlíky
  • Vyrobená z odolného borovicového dřeva
  • Zvýšená ochrana před predátory
Někteří ptáci rádi osidlují různé škvíry, dutiny nebo třeba větrací otvory, určitě je potěší, když jim na svoji zahradu umístíte polobudku. Polobudka je budka, která nemá klasický kruhový vletový otvor, ale větší vletový otvor v přední části, který má velikost minimálně 1/3 čela budky. Větší vstupní otvor polobudek umožňuje snadný vstup predátorům, proto je tak důležité správné umístění.

Konstrukce budky je přizpůsobená potřebám červenek, ale mohou ji využít i další druhy, které preferují větší vletový otvor k hnízdění v menších polobudkách, to jsou například například konipas bílý, lejsek šedý nebo rehek domácí. Budka nabízí ptákům snadný, ale přesto chráněný přístup. Mláďata ráda využívají předsíň pro pozorování okolního světa před opuštěním budky.

Červenky rády využívají ke hnízdění místa v blízkosti lidských obydlí, proto můžeme tuto polobudku umístit pod římsy domů nebo hospodářských budov, pod pergoly apod. Je dobré ji umístit tak, aby k ní neměli predátoři (kočky, kuny) snadný přístup. Budku můžete umístit i do živého plotu nebo stěny porostlé břečťanem. Taková umístění chrání budoucí hnízdo před predátory, ale i před silným deštěm nebo prudkým letním sluncem.

Ptáci si staví každý rok nové hnízdo, proto se doporučuje po hnízdní sezóně před příchodem zimy budku vyčistit. Každoroční kontrolou a čištěním se omezí přenos ptačích parazitů mezi sezónami. Předem se ale ujistěte, že v budce už žádní ptáci nehnízdí. Budky slouží ptákům nejen k hnízdění, ale v zimě také jako úkryt při nepříznivém počasí nebo k nocování. Pokud to nestihnete na podzim, můžete budku vyčistit těsně před začátkem hnízdní sezóny (cca únor). Více informací o údržbě budek se dočtete v našem článku na blogu Čištění ptačích budek. Detailnější text o ptačích budkách (typy, výběr, zavěšení) najdete na blogu zde.

Doporučené umístění: pod římsy domů nebo hospodářských budov, pod pergoly, do živého plotu či stěny porostlé břečťanem apod. Nedoporučujeme umisťovat na slunné místo, v letním horku by mohla ptáčata z budky předčasně vyskočit ve snaze vyhnout se vedru. Budka se obvykle přidělává ke stromu speciálním hliníkovým hřebíkem, který je součástí dodávky. Pro připevnění na zeď použijte přiložený vrut s hmoždinkou.

Ptačí budka pro: červenky, konipasy, lejsky, rehky nebo střízlíky

Ptačí budka má vnější rozměry: šířka 22 cm x výška 19 cm x hloubka 26,5 cm, vnitřní rozměry hnízdního prostoru jsou 12 x 12 cm.


Specifikace:

  • Materiál: borovicové dřevo, montážní materiál (hliníkový hřebík pro instalaci na strom, šroub s hmoždinkou pro připevnění na zeď)
  • Rozměry: šířka 22 cm x výška 19 cm x hloubka 26,5 cm
  • Vyrobeno v Evropě
  • Váha: 1,5 kg

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky