Dřevěná ptačí budka otvor 3,4 cm Nancy

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné CO2 neutrální výroba Pomoc zvířatům kolem nás

Vhodná pro všechny druhy sýkor, rehky zahradní, brhlíky lesní, lejsky bělokrké nebo vrabce.

Vletový otvor budky: 34 mm

929 Kč včetně DPH

Kód: 115314

Hmotnost: 1,90 kg

Dostupnost: Skladem

Novinka
 • Pro všechny druhy sýkor, rehky zahradní, brhlíky lesní, lejsky bělokrké nebo vrabce
 • Průměr vletového otvoru 34 mm
 • Vyrobená z odolného borovicového dřeva
 • Zvýšená ochrana před predátory
 • Vyklápěcí boční panel pro kontrolu a čištění
Tuto budku uvítá většina zahradních ptáků, pokud byste ale chtěli ubytovat přednostně menší ptáky o velikosti modřinky, máme v nabídce stejný typ budky s průměrem vletového otvoru 28 mm.

Díky speciálnímu designu, kdy je vletový otvor předsazený, je budka pro ptáky bezpečnější. Mezi dnem a vletovým otvorem je větší vzdálenost, takže nenechavá tlapka predátora (kočky, kuny) na ptáčata nedosáhne.

Ptáci si staví každý rok nové hnízdo, proto se doporučuje po hnízdní sezóně před příchodem zimy budku vyčistit. Do budky se dostanete díky výklopné stěně na boku. Každoroční kontrolou a čištěním se omezí přenos ptačích parazitů mezi sezónami. Předem se ale ujistěte, že v budce už žádní ptáci nehnízdí. Budky slouží ptákům nejen k hnízdění, ale v zimě také jako úkryt při nepříznivém počasí nebo k nocování. Pokud to nestihnete na podzim, můžete budku vyčistit těsně před začátkem hnízdní sezóny (cca únor). Více informací o údržbě budek se dočtete v našem článku na blogu Čištění ptačích budek. Detailnější text o ptačích budkách (typy, výběr, zavěšení) najdete na blogu zde.

Doporučené umístění: ideálně cca 2 metry nad zem a výše. Na stěnu domu nebo kůlny, plot, ideálně na stinné nebo polostinné místo. Nedoporučujeme umisťovat na slunné místo, v letním horku by mohla ptáčata z budky předčasně vyskočit ve snaze vyhnout se vedru. Pro umístění na slunné místo volte dřevocementové budky z naší nabídky. Budka se obvykle přidělává ke stromu speciálním hliníkovým hřebíkem, který je součástí dodávky. Pro připevnění na zeď použijte přiložený vrut s hmoždinkou.

Ptačí budka pro: všechny druhy sýkor, rehky zahradní, brhlíky lesní, lejsky bělokrké, vrabce

Ptačí budka má vnější rozměry: šířka 22 cm x výška: 27,5 cm x hloubka 26,5 cm, vnitřní rozměry hnízdního prostoru jsou 12 x 12 cm.
 

Specifikace:

 • Materiál: borovicové dřevo, montážní materiál (hliníkový hřebík pro instalaci na strom, šroub s hmoždinkou pro připevnění na zeď)
 • Rozměry:  šířka 22 cm x výška: 27,5 cm x hloubka 26,5 cm
 • Průměr vletového otvoru: 3,4 cm
 • Vyrobeno v Evropě
 • Váha: 1,9 kg
   

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky