Ptačí budka pro sýkorky s ochranou ZD – otvor 3,2 cm

Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Praktická dřevěná budka s ochranou před predátory, pro sýkorky, vrabce a další zahradní ptáky.

Vletový otvor budky: 32 mm

599 Kč včetně DPH

Kód: sykoraochrana

Hmotnost: 2,20 kg

Dostupnost: Skladem

 • Vletový otvor je opatřen ochranou proti predátorům – kočky, strakapoudi, kuny
 • Průměr vletového otvoru 3,2 cm
 • Otvírací čelní panel zajistí snadné čistění budky
 • Díky použitému materiálu je budka výrazně trvanlivější než běžné dřevěné budky
 • Zadní lišta je kovová, nehrozí tedy uhnití a pád budky
 • Materiál ptačí budky není potřeba nijak ošetřovat, přírodní dřevo může zůstat finálním povrchem
 • Střecha je nastříkána vodou ředitelnou barvou
 • Životnost budky lze ještě víc prodloužit umístění např. zbytku lina na střechu (připevnění např. nastřelenými sponkami)
Zadní lišta je kovová, nehrozí tedy její uhnití a pád celé budky, což se může stát v případě, že je spojovací lišta dřevěná.

Vyrobeno z masivního dřeva o tloušťce 1,8 cm (vícevrstvé desky AGROP), střecha je ošetřena vodou ředitelnou barvou, kvalita spojování (vruty a lepidlo). Díky důrazu na kvalitní zpracování jsou tyto budky výrazně trvanlivější než běžné dřevěné budky.

Doporučené umístění: ideálně min. 1,5 metry vysoko
Ptačí budka pro: sýkorky, vrabce, ale i řadu dalších ptáků

Pokyny k instalaci budky
Součástí budky je zadní lišta. Tu přiděláte 3 přiloženými vruty k budce. Při přidělávání budky na strom použijte hřebík nebo vrut, ale nechte vždy vůli, protože strom v čase sílí. Při připevňování lišty do zdi je nutné použít vhodné hmoždinky a vruty (nejsou součástí výrobku).

Proč nepoužíváme na výrobu běžné dřevo

Naprostá většina ptačích budek na trhu je vyráběna ze dřeva nebo překližky. Od toho jsme před lety po špatných zkušenostech s kroucením ustoupili a přešli na masivní vícevrstvé desky NOVATOP, které jsou sice dražší, ale ukázaly se jako bezpečná a dobrá volba nejen pro pasivní domy, na které se prioritně používají, ale i pro ptačí budky.
Desky jsou vyráběny z důsledně tříděného a certifikovaného řeziva vysušeného na 8 %. Lisovány jsou z masivních lamel lepených do kříže a tím činí celodřevěnou konstrukci stabilní, bezpečnou a nedochází u ní ke kroucení jako u dřeva z jiných konstrukčních materiálů. I díky těmto vlastnostem může konstrukce zůstat zároveň finálním povrchem - přírodním dřevem.
Při výrobě hraje důležitou roli i lepení. Systém NOVATOP se lepí v podélných spárách a využívá se bočního přítlaku, což pozitivně ovlivňuje i výslednou pohledovou kvalitu povrchu, který je beze spár a vzhled nemění ani při změně teplot nebo vlhkosti.
Každá vrstva desky je tvořena lamelami z masivního rostlého dřeva. Deska je třívrstvá a skládá se ze dvou vnějších vrstev a jedné středové vrstvy s kolmým průběhem vláken k průběhu vláken svrchních vrstev. Použité lepidlo je vodovzdorné a lepení povrchových lamel odpovídá AW 100, případně D4 dle EN 204.
Řezivo na výrobu SWP pochází z trvale obhospodařovaných lesů od českých dodavatelů certifikovaných podle PEFC.

Ptačí budka má vnější rozměry 15,5 x 21 (včetně přesahu střechy) x 30 cm (bez kovového zadního uchycení)
 

 

Specifikace:

 • Součástí dodávky je budka s odnímatelným předním panelem a s kovovou ochranou před predátory, zadní kovová lišta, vruty a speciální hliníkové hřebíky a podložky z recyklovaného plastu
 • Vnější rozměry budky: 15,5 x 21 (včetně přesahu střechy) x 30 cm (bez kovového zadního uchycení)
 • Průměr vletového otvoru: 3,2 cm
 • Materiál: dřevěné desky NOVATOP, vruty, kovová lišta, střecha natřena ekologickou vodou ředitelnou barvou, podložky z recyklovaného plastu
 • Vyrobeno v ČR pro Zelenou domácnost
 • Váha: 2,1 kg
   

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky