Dřevěná ptačí trojbudka otvor 3,4 cm Marek

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné CO2 neutrální výroba Pomoc zvířatům kolem nás

Tři hnízdní prostory pro vrabce v jedné ptačí budce.

Vletový otvor budky: 34 mm

1 459 Kč včetně DPH

Kód: 115369

Hmotnost: 3,50 kg

Dostupnost: Skladem

Novinka
 • Trojitá budka pro ptáky, se třemi vletovými otvory
 • Vhodná pro vrabce domácí nebo vrabce polní
 • 3 oddělené hnízdní prostory v jedné budce
 • Průměr vletových otvorů 34 mm
 • Umožňuje vrabcům hnízdit blízko sebe
 • Vyrobená z odolného borovicového dřeva
 • Vyklápěcí čelní panel pro kontrolu a čištění
Vrabci jsou extrémně společenští ptáci, žijí spolu ve skupinkách po celý rok. Vrabci rádi hnízdí koloniálně, tedy blízko sebe, do této budky se vejdou až tři rodinky vrabců nebo jiných ptáků. Každý páreček má vlastní vchod do budky a hnízdní prostor. Vhodných míst k hnízdění v naší krajině a městech výrazně ubylo, proto je každá ptačí budka velmi vítaná. V zimě může budka ptákům sloužit také jako úkryt při nepříznivém počasí nebo pro přespání. Budku doporučujeme jednou za rok (nejlépe po skončení hnízdní sezóny) vyčistit.

Tato ptačí trojbudka má tři vletové otvory, jeden na přední straně uprostřed, další dva na bocích budky. Vrabci tedy budou bydlet pěkně pospolu, ale zároveň mají trochu soukromí vzhledem k orientaci vletových otvorů. Zahradní ptáci krmí svá mláďata hmyzem a při hnízdění ho spotřebují velké množství. Hmyz shánějí s velkým nasazením od východu slunce až do západu. Fungují tedy jako taková biologická ochrana rostlin před hmyzími škůdci.

Oba druhy vrabců (domácí i polní) byly dříve velmi hojné, ale dnes se v některých oblastech téměř nevyskytují. Rapidní snížení počtu vrabců má více příčin. Jednou z nich je nedostatek hnízdících prostor v krajině přeměněné lidmi. Přitom vrabci jsou velkými jedlíky hmyzu, a udržují proto přirozenou rovnováhu v krajině a na našich zahradách. Pro více informací o vrabcích doporučujeme náš text na blogu Vrabec polní a domácí.

Ptáci si staví každý rok nové hnízdo, proto se doporučuje po hnízdní sezóně před příchodem zimy budku vyčistit. Omezí se tím přenos ptačích parazitů mezi sezónami. Předem se ale ujistěte, že v budce už žádní ptáci nehnízdí. Budky slouží ptákům nejen k hnízdění, ale v zimě také jako úkryt při nepříznivém počasí nebo k nocování. Pokud to nestihnete na podzim, můžete budku vyčistit těsně před začátkem hnízdní sezóny (cca únor). Více informací o údržbě budek se dočtete v našem článku na blogu Čištění ptačích budek. Detailnější text o ptačích budkách (typy, výběr, zavěšení) najdete na blogu zde.

Doporučené umístění: ideálně cca 2 metry nad zem a výše. Na stěnu domu nebo kůlny, plot, ideálně na stinné nebo polostinné místo. Nedoporučujeme umisťovat na slunné místo, v letním horku by mohla ptáčata z budky předčasně vyskočit ve snaze vyhnout se vedru. Pro umístění na slunné místo volte dřevocementové budky z naší nabídky.

Ptačí budka pro: vrabce, sýkorky

Ptačí budka má vnější rozměry: šířka 48,5 cm x výška: 28,5 cm x hloubka: 18,0 cm, vnitřní rozměry jednotlivých hnízdních prostorů jsou 12 x 12 cm.


Specifikace:

 • Materiál: borovicové dřevo, montážní materiál (hliníkový hřebík pro instalaci na strom, šroub s hmoždinkou pro připevnění na zeď)
 • Rozměry: šířka: 48,5 cm x výška: 28,5 cm x hloubka: 18 cm
 • Průměr vletového otvoru: 3,4 cm
 • Vyrobeno v Evropě
 • Váha: 3,4 kg

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky