Dřevěná ptačí budka otvor 2,8 cm Robbi

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné CO2 neutrální výroba Pomoc zvířatům kolem nás

Vhodné pro sýkorky modřinky, parukářky, lužní nebo uhelníčky.

Vletový otvor budky: 28 mm

929 Kč včetně DPH

Kód: 115313

Hmotnost: 2,10 kg

Dostupnost: Skladem

Novinka
 • Pro drobné zahradní ptáky, sýkorky modřinky, parukářky, lužní nebo uhelníčky
 • Průměr vletového otvoru 28 mm
 • Vyrobená z odolného borovicového dřeva
 • Zvýšená ochrana před predátory
 • Vyklápěcí boční panel pro kontrolu a čištění
Ptačí budka vhodná pro menší zahradní ptáky. Pokud má budka otvor, který vyhovuje i většímu ptáku, ten často toho menšího z budky vypudí. Stává se to třeba v případě sýkory koňadry, která z budky vyžene sýkoru modřinku. Proto se pro modřinky a další drobné pěvce vyrábí budky s průměrem vletového otvoru 26 až 28 mm.

Díky speciálnímu designu, kdy je vletový otvor předsazený, je budka pro ptáky bezpečnější. Mezi dnem a vletovým otvorem je větší vzdálenost, takže nenechavá tlapka predátora (kočky, kuny) na ptáčata nedosáhne.

Ptáci si staví každý rok nové hnízdo, proto se doporučuje po hnízdní sezóně před příchodem zimy budku vyčistit. Do budky se dostanete díky výklopné stěně na boku. Každoroční kontrolou a čištěním se omezí přenos ptačích parazitů mezi sezónami. Předem se ale ujistěte, že v budce už žádní ptáci nehnízdí. Budky slouží ptákům nejen k hnízdění, ale v zimě také jako úkryt při nepříznivém počasí nebo k nocování. Pokud to nestihnete na podzim, můžete budku vyčistit těsně před začátkem hnízdní sezóny (cca únor). Více informací o údržbě budek se dočtete v našem článku na blogu Čištění ptačích budek. Detailnější text o ptačích budkách (typy, výběr, zavěšení) najdete na blogu zde.

Doporučené umístění: ideálně cca 2 metry nad zem a výše. Na stěnu domu nebo kůlny, plot, ideálně na stinné nebo polostinné místo. Nedoporučujeme umisťovat na slunné místo, v letním horku by mohla ptáčata z budky předčasně vyskočit ve snaze vyhnout se vedru. Pro umístění na slunné místo volte dřevocementové budky z naší nabídky. Budka se obvykle přidělává ke stromu speciálním hliníkovým hřebíkem, který je součástí dodávky. Pro připevnění na zeď použijte přiložený vrut s hmoždinkou.

Ptačí budka pro: sýkorky modřinky, sýkorky parukářky, sýkory lužní a sýkory babky, případně i pro střízlíky

Ptačí budka má vnější rozměry: šířka 22 cm x výška: 27,5 cm x hloubka 26,5 cm, vnitřní rozměry hnízdního prostoru jsou 12 x 12 cm.
 

Specifikace:

 • Materiál: borovicové dřevo, montážní materiál (hliníkový hřebík pro instalaci na strom, šroub s hmoždinkou pro připevnění na zeď)
 • Rozměry:  šířka 22 cm x výška: 27,5 cm x hloubka 26,5 cm
 • Průměr vletového otvoru: 2,8 cm
 • Vyrobeno v Evropě
 • Váha: 2 kg
   

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky