Dřevěná ptačí budka otvor 4,5 cm Toby

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné CO2 neutrální výroba Pomoc zvířatům kolem nás

Ptačí budka pro špačky, brhlíky nebo krutihlavy.

Vletový otvor budky: 45 mm

929 Kč včetně DPH

Kód: 115315

Hmotnost: 2,90 kg

Dostupnost: Skladem

Novinka
  • Pro špačky, brhlíky nebo krutihlavy
  • Průměr vletového otvoru 45 mm
  • Vyrobená z odolného borovicového dřeva
  • Zvýšená ochrana před predátory
  • Vyklápěcí boční panel pro kontrolu a čištění
Tato ptačí budka je ideální pro špačky, brhlíky nebo krutihlavy, ale může v ní zahnízdit i jiný pták, kterému vyhovuje vletový otvor 45 mm. Mohou ji obydlit i sýkorky nebo rehci, pokud je nevyžene někdo větší.

Díky speciálnímu designu, kdy je vletový otvor předsazený, je budka pro ptáky bezpečnější. Mezi dnem a vletovým otvorem je větší vzdálenost, takže nenechavá tlapka predátora (kočky, kuny) na ptáčata nedosáhne.

Ptáci si staví každý rok nové hnízdo, proto se doporučuje po hnízdní sezóně před příchodem zimy budku vyčistit. Do budky se dostanete díky výklopné stěně na boku. Každoroční kontrolou a čištěním se omezí přenos ptačích parazitů mezi sezónami. Předem se ale ujistěte, že v budce už žádní ptáci nehnízdí. Budky slouží ptákům nejen k hnízdění, ale v zimě také jako úkryt při nepříznivém počasí nebo k nocování. Pokud to nestihnete na podzim, můžete budku vyčistit těsně před začátkem hnízdní sezóny (cca únor). Více informací o údržbě budek se dočtete v našem článku na blogu Čištění ptačích budek. Detailnější text o ptačích budkách (typy, výběr, zavěšení) najdete na blogu zde.

Doporučené umístění: ideálně min. 2,5 metry vysoko. Nedoporučujeme umisťovat na slunné místo, v letním horku by mohla ptáčata z budky předčasně vyskočit ve snaze vyhnout se vedru. Pro umístění na slunné místo volte dřevocementové budky z naší nabídky. Budka se obvykle přidělává ke stromu speciálním hliníkovým hřebíkem, který je součástí dodávky. Pro připevnění na zeď použijte přiložený vrut s hmoždinkou. Špačci jsou společenští ptáci, často žijí ve skupinkách. Můžete jim instalovat více budek blízko sebe.

Ptačí budka pro: špačky, brhlíky, krutihlavy, pro přespání ji mohou využít strakapoudi, ale i jiné živočišné druhy. Pokud se v budce neubytují větší ptáci, klidně ji obsadí i sýkorky.

Ptačí budka má vnější rozměry: šířka 26 cm x výška 34 cm x hloubka 32 cm, vnitřní rozměry hnízdního prostoru jsou 15 x 15 cm.
 

Specifikace:

  • Materiál: borovicové dřevo, montážní materiál (hliníkový hřebík pro instalaci na strom, šroub s hmoždinkou pro připevnění na zeď)
  • Rozměry: šířka 26 cm x výška 34 cm x hloubka 32 cm
  • Průměr vletového otvoru: 4,5 cm
  • Vyrobeno v Evropě
  • Váha: 2,9 kg

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky