Ptačí budka - rorýsi dvojitá z polystyrenu – boční vletové otvory

Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Decentní a plně funkční ptačí budka pro rorýse, do zateplení i pod římsu.

Rozměry: 65,5x21x22 cm

499 Kč včetně DPH

Kód: ZRDB

Hmotnost: 1,00 kg

Dostupnost: Skladem

  • Tato nová dvojitá ptačí budka pro rorýse z extrudovaného polystyrenu je vhodná k instalaci do zateplení i pod římsu. Lze ji využít k vytvoření nového úkrytu pro rorýse ve fasádě nového domu i jako náhradní úkryt ve chvíli, kdy kvůli zateplování starších domů rorýsi přicházejí o původní úkryty.
  • Oproti běžným polystyrenovým budkám je vnitřek budky již vymazán stěrkou na polystyren, která budku chrání před poškozením ptáky. 
  • Vletové otvory jsou také chráněny kovovou ochranou proti ataku strakapoudy.
  • Uvnitř ptačí budky je prohlubeň, která chrání rorýsí vajíčko před vypadnutím z hnízdní dutiny.
  • Budka byla vyrobena dle doporučení Lukáše Viktory, odborníka na rorýse z České společnosti ornitologické.
  • Svými rozměry je budka optimální pro instalaci v 10 cm izolaci, pokud potřebujete budku do hlubšího zateplení, na vyžádání vám budku zdarma upravíme na požadovanou hloubku izolace tak, aby montáž byla opravdu rychlá, snadná, a tedy co nejlevnější.
Umístění vletových otvorů ze stran je velmi decentní a při čelním pohledu na dům není budka téměř vidět. Před nástřikem omítky na fasádu je nutné budku natáhnout perlinkou. Pokud bude horní hrana budky částečně vystavena dešti a sněhu (při instalaci na fasádu bez římsy), je nutné instalovat plechovou stříšku, která bude odvádět vodu se střechy budky.
Díky možné instalaci více budek pod sebe, lze umístit větší množství (dutin) na menší ploše, což také zjednodušuje instalaci na stavbě a snižuje náklady. Tuto budku lze snadno kombinovat také s dvojitou budkou pro rorýse se spodními vletovými otvory (ZDRS) z naší nabídky (viz fotky a nákresy). Taková kombinace vletových otvorů z různých směrů rorýsům vyhovuje, a zvyšuje tak pravděpodobnost obsazení budek.

Doporučené umístění: Budka se instaluje (lepí) do zateplení, velmi dobře se integruje do izolace či zdiva nebo na zeď. Ideálně do výšky min. 6-7 metrů od země, do zateplení, pod střechu, římsu nebo balkon, ideálně co nejblíže původních dutin, které rorýsi využívali (pokud jsou budky jejich náhradou). Ujistěte se, že rorýsi budou mít volný přílet do budky (tj. před budku nesmějí být v blízkosti domu stromy).

Na fotkách z instalace je vidět kombinace budky s bočními a spodními vletovými otvory.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Materiál: extrudovaný polystyren o síle 3 cm
  • Vnější rozměry: 65,5 x 21 x 22 cm hloubka
  • Hloubka může být přizpůsobena síle zateplení, 22 cm je optimální pro zateplení o síle 10 cm
  • Český výrobek

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky