Ptačí hnízda 11 - jiřičky - na fasádu

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Tato náhradní hnízda pro jiřičky umožní hnízdění na zdi i bez vhodné římsy.

2 489 Kč včetně DPH

Kód: 340/9

Hmotnost: 6,30 kg

Dostupnost: Skladem

Doprava zdarma
  • Hnízdo ideálně nahrazuje vlastní hnízda jiřiček a umožňuje jim zahájit hnízdění ihned po jarním příletu.
  • Zadní panel je tvarován tak, že poskytuje horní ochranu, a proto není nutné jej instalovat pod střechu. To je výborné všude tam, kde střešní římsa není, je krátká nebo různě šikmá.
Jiřičky mají v dnešní moderní krajině stále větší problémy najít dostatek vhodného materiálu ke stavění svých hnízd. Bláto, které se jim podaří najít, nedrží. Omítky budov jsou navíc stále hladší. A tak se stane, že hnízda padají (v horším případě i s ptáčaty). K tomu přispívají i vibrace způsobené nákladními auty nebo vlaky. Výhodou takto konstruovaného zadního panelu je, že jej můžete nainstalovat na fasádu a nepotřebujete římsu, pod kterou si jiřičky běžně hnízdo staví. 

Jiřičky se vracejí každý rok hnízdit na stejné místo, někdy proto trvá trochu déle, než zahnízdí poprvé na novém místě. Pokud chcete zabránit padání výkalů na zem nebo na fasádu, je možné dokoupit spodní část panelu (340/9), která zachycuje padající výkaly.

Tato umělá hnízda pro jiřičky jsou velmi prodyšná, a proto dobře splňují všechny vlastnosti přírodních hnízd. Jiřičky jsou velmi společenské, a proto preferují minimálně 2 hnízda vedle sebe. Čištění není nutné, je ale doporučené při kontrole hnízd (po odletu jiřiček), je to velmi snadné, hnízda se dají vysouvat.

Hnízda i panel jsou vyrobeny ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost hnízda (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízda.
 
Doporučené umístění: Hnízda se umisťují na chráněné venkovní zdi (ideálně světlé). Minimální výška umístění hnízda by měla být 2 metry.
Tato hnízda využívají: jiřičky.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.


Specifikace:

  • Vnější rozměry: 17,5 x 43 x 17,5 cm
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Váha: 6,3 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky