Ptačí hnízda 11 - jiřičky - na fasádu

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

K umožnění hnízdění na zdi bez vhodné římsy.

2 069  včetně DPH

Kód: 340/9

Datum dodání: Na dotaz

  • Toto hnízdo ideálně nahrazuje vlastní hnízda jiřiček a umožňuje jim zahájit hnízdění ihned po jarním příletu.
  • Zadní panel je tvarován tak, že poskytuje horní ochranu, a proto není nutné jej instalovat až pod střechu. To je výborné všude tam, kde střešní římsa není, kde je krátká nebo různě šikmá.
Důležité upozornění! Zájem o výrobky Schwegler v celé Evropě rok od roku roste tak enormně, že německá výroba absolutně nestíhá. Nyní celý region navíc zasáhly i karanténní opatření.
Přestože se snažíme výpadkům na skladě předcházet, v situaci, kdy dodací lhůty jsou v řádech měsíců, je to nereálné. Pokud je tedy nějaký výrobek Schwegler veden v informaci o dostupnosti jako "Na dotaz", je potřeba počítat s dlouhou dodací lhůtou, kdy termín dodání aktuálně nevíme.
Samozřejmě jsme mohli nedostupné výrobky shodit z nabídky, jak to v jiných kategoriích běžně děláme. Ale ono se vyplatí na ně počkat. Ne nadarmo je doporučují všechny ornitologické společnosti v Evropě a další ochranářské organizace. S ohledem na jejich extrémní životnost to za pár měsíců čekání stojí.
Pokud objednáte mix výrobků, které jsou a nejsou skladem, budeme aktuálně nedostupné zboží expedovat dodatečně, hned jak dorazí. O doposlání dostanete info e-mailem. Děkujeme za pochopení. Petr Dobrý

Jiřičky mají v dnešní moderní krajině stále větší problémy najít dostatek vhodného materiálu ke stavění svých hnízd. Bláto, které se jim podaří najít, nedrží. Omítky budov jsou navíc stále hladší. A tak se stane, že hnízda padají (v horším případě i s ptáčaty). K tomu přispívají i vibrace způsobené nákladními auty nebo vlaky. Výhodou takto konstruovaného zadního panelu je, že jej můžete nainstalovat na fasádu a nepotřebujete římsu, pod které si běžně jiřičky hnízdo staví. 
Jiřičky se vracejí každý rok hnízdit na stejné místo, někdy proto trvá trochu déle, než zahnízdí poprvé v novém hnízdě.
Pokud chcete zabránit padání výkalů na zem nebo na fasádu, je možné dokoupit spodní část panelu (340/9), která zachycuje padající výkaly.
Tato hnízda jsou velmi prodyšná, a proto dobře splňují všechny vlastnosti přírodních hnízd. Jiřičky jsou velmi společenské, a proto preferují minimálně 2 hnízda vedle sebe.
Čištění není nutné, ale je doporučené při kontrole hnízd (po odletu jiřiček). Čištění je velmi snadné, hnízda lze vysouvat.
Hnízda i panel jsou vyrobeny ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost hnízda (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízda.
Doporučené umístění: Hnízda se umisťují na chráněné venkovní zdi (ideálně světlé). Minimální výška umístění hnízda by měla být 2 metry.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci dokumenty.


Specifikace:

  • vnější rozměry - 17,5 x 43 x 17,5 cm
  • váha 6,3 kg
  • materiál - dřevocement Schwegler

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva