Ptačí hnízdo jiřičky - keramika

Z přírodního materiálu Dřevo s FSC certifikací Vyrobeno v EU CO2 neutrální výroba Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Náhradní hnízdo pro jiřičky, vyrobené z keramiky.

495 Kč včetně DPH

Kód: CHM

Hmotnost: 0,70 kg

Dostupnost: Skladem

  • Hnízdo pro jiřičky ideálně nahrazuje vlastní hnízda jiřiček.
  • Umožňuje jiřičkám zahájit hnízdění ihned po jarním příletu.
  • Toto umělé hnízdo pro jiřičky je vyrobeno z vypalované keramiky.
  • Na zadní dřevěnou část je použito kvalitní FSC dřevo s dlouhou životností.
Jiřičky mají v dnešní moderní krajině stále větší problémy najít dostatek vhodného materiálu ke stavění svých hnízd. Bláto, které se jim podaří najít, nedrží a omítky budov jsou stále hladší. A tak se stane, že hnízda padají (v horším případě i s ptáčaty). K tomu přispívají i vibrace způsobené nákladními auty nebo vlaky.

Jiřičky jsou velmi společenské, a proto preferují minimálně 2 hnízda vedle sebe. Čistění není nutné, ale je doporučené při kontrole hnízd (po odletu jiřiček). Jiřičky se vracejí každý rok hnízdit na stejné místo, někdy proto trvá trochu déle, než zahnízdí poprvé v novém hnízdě. Pokud chcete zabránit padání výkalů na zem nebo na fasádu, je snadné pod hnízdo namontovat ochranné prkno.

Doporučené umístění: Hnízda se umisťují na chráněné venkovní zdi (ideálně světlé) pod přesah střechy. Minimální výška umístění hnízda by měla být 2 m. Hnízdo se jen snadno přivrtá do zdi nebo trámu. Pokud nemáte vhodný přesah střechy, je nutné použít jiný typ hnízda z naší nabídky.

Toto hnízdo běžně využívají:
jiřičky obecné, občas i jiní ptáci.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

 

Specifikace:

  • Rozměry (v x š x h): 12 x 21 x 14,5 cm
  • Materiál: Keramika a dřevo s FSC certifikátem - Certifikace FSC představuje důvěryhodný systém lesní certifikace a certifikace spotřebitelského řetězce s celosvětovou působností. Díky své transparentnosti, otevřenosti všem zájmovým skupinám a striktním sociálním a ekologickým standardům má FSC podporu největších environmentálních organizací.
  • Keramická část je k dřevěné připevněna vruty
     

Wildlife World

Britská firma Wildlife World je známá svojí láskou ke zvířatům a přírodě. A tak se není čemu divit, že kromě toho, že ve svých vlastních dílnách vyrábí unikátní sortiment budek, domečků a krmítek, věnuje se i osvětě a spolupráci s ekologickými organizacemi. Ve výrobě důsledně využívá jen certifikované FSC dřevo a ekologicky šetrné barvy a recyklovaný papír. Podporuje i organizace zabývající se ochranou klimatu.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky