Ptačí hnízdo - vlaštovky - keramika

Z přírodního materiálu Dřevo s FSC certifikací Vyrobeno v EU CO2 neutrální výroba Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Náhradní hnízdo pro vlaštovky, vyrobeno z keramiky.

495 Kč včetně DPH

Kód: CSW

Hmotnost: 1,30 kg

Dostupnost: Skladem

  • Toto vlaštovčí hnízdo ideálně nahrazuje vlastní hnízda vlaštovek a umožňuje jim zahájit hnízdění ihned po jarním příletu.
  • K umístění do vnitřních prostor otevřených stájí, kůlen, pergol, stodol nebo chodeb domů.
  • Vyrobeno z vypalované keramiky a FSC dřeva.
Vlaštovky mají v dnešní moderní krajině stále větší problémy najít dostatek vhodného materiálu ke stavění svých hnízd. Bláto, které se jim podaří najít, nedrží a omítky budov jsou stále hladší. K tomu přispívají i vibrace způsobené nákladními auty nebo vlaky.

Na zadní dřevěnou část hnízda pro vlaštovky je použito kvalitní FSC dřevo s dlouhou životností. Vlaštovky jsou velmi společenské a často lepí více hnízd vedle sebe, pokud už jinde není prostor. Čistění není nutné, ale je doporučené při kontrole hnízd (po odletu vlaštovek). Vlaštovky se vracejí každý rok hnízdit na stejné místo, někdy proto trvá trochu déle, než zahnízdí poprvé v novém hnízdě. Pokud chcete zabránit padání výkalů na zem nebo na omítku, je snadné pod hnízdo namontovat ochranné prkno.

Doporučené umístění: Hnízda pro vlaštovky se umisťují pod střechu (stáje, kůlny, pergoly, dílny). Minimální výška umístění hnízda by měla být 2 metry. Hnízdo se jen snadno přivrtá do zdi nebo trámu. Mezi horní hranou keramického hnízda a stropem by měla být vzdálenost cca 6 cm.

Toto hnízdo běžně využívají: vlaštovky, občas i jiní ptáci.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Rozměry (v x š x h): 12 x 21 x 14,5 cm
  • Materiál: keramika a dřevo s FSC certifikátem - Certifikace FSC představuje důvěryhodný systém lesní certifikace a certifikace spotřebitelského řetězce s celosvětovou působností. Díky své transparentnosti, otevřenosti všem zájmovým skupinám a striktním sociálním a ekologickým standardům má FSC podporu největších environmentálních organizací
     

Wildlife World

Britská firma Wildlife World je známá svojí láskou ke zvířatům a přírodě. A tak se není čemu divit, že kromě toho, že ve svých vlastních dílnách vyrábí unikátní sortiment budek, domečků a krmítek, věnuje se i osvětě a spolupráci s ekologickými organizacemi. Ve výrobě důsledně využívá jen certifikované FSC dřevo a ekologicky šetrné barvy a recyklovaný papír. Podporuje i organizace zabývající se ochranou klimatu.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky