Ptačí hnízdo 13 - jiřičky

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Náhradní hnízdo pro jiřičky pod římsu domu.

549 Kč včetně DPH

Kód: 315/7

Hmotnost: 1,00 kg

Dostupnost: Skladem

  • Toto umělé hnízdo pro jiřičky ideálně nahrazuje vlastní hnízda jiřiček.
  • Umožňuje jiřičkám zahájit hnízdění ihned po jarním příletu.
  • Hnízdo je velmi prodyšné, a proto dobře nahrazuje přírodní hnízdo.
  • K umístění pod přesah střechy.
Jiřičky mají v dnešní krajině stále větší problémy najít dostatek vhodného materiálu ke stavění svých hnízd. Bláto, které se jim podaří najít, nedrží a omítky budov jsou stále hladší. A tak se stane, že hnízda padají (v horším případě i s ptáčaty). K tomu přispívají i vibrace způsobené nákladními auty nebo vlaky.

Jiřičky jsou velmi společenské, a proto preferují minimálně 2 hnízda vedle sebe. Čistění není nutné, ale je doporučené při kontrole hnízd (po odletu jiřiček). Jiřičky se vracejí každý rok hnízdit na stejné místo, někdy proto trvá trochu déle, než v novém hnízdě poprvé zahnízdí. Pokud chcete zabránit padání výkalů na zem nebo na fasádu, je snadné pod hnízdo namontovat ochranné prkno.

Toto umělé hnízdo pro jiřičky je vyrobeno ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost hnízda (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízda.

Pokud nemáte vhodný přesah střechy, lze vytvořit nad hnízdy stříšku, ale spíše volte jiné typy hnízda z naší nabídky.

Doporučené umístění:
Hnízda se umisťují na chráněné venkovní zdi (ideálně světlé) pod přesah střechy. Minimální výška umístění hnízda by měla být 2 metry.
Toto hnízdo využívají: jiřičky

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.


Specifikace:

  • Rozměry (v x š x h): 13,5 x 25 x 10 cm
  • Materiál: dřevocementové hnízdo s plastovou horní destičkou a kovovými "jezdci"

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky