Ptačí hnízdo - jiřičky - s vletovým otvorem k dodělání

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Jiřičky si musí část hnízda dostavět - jako v přirozených podmínkách.

549 Kč včetně DPH

Kód: 318/8

Hmotnost: 0,50 kg

Dostupnost: Skladem

  • Toto umělé hnízdo pro jiřičky ideálně nahrazuje vlastní hnízda jiřiček a umožňuje jim zahájit hnízdění ihned po jarním příletu.
  • Oproti hnízdu typu 13 v naší nabídce má toto hnízdo nedodělaný vletový otvor. Důvodem je snaha co nejvíce imitovat přirozené hnízdění jiřiček, které často po příletu jen opravují hnízda, ve kterých hnízdily v minulých letech.
Jiřičky a vlaštovky mají v dnešní moderní krajině stále větší problémy najít dostatek vhodného materiálu ke stavění svých hnízd. Bláto, které se jim podaří najít, nedrží a omítky budov jsou stále hladší. A tak se stane, že hnízda padají (v horším případě i s ptáčaty). K tomu přispívají i vibrace způsobené nákladními auty nebo vlaky.

Pokud mají jiřičky v okolí dostatek stavebního materiálu (bláto, kousky trávy…), ale na omyvatelné fasádě jim přirozené hnízdo nedrží, doporučujeme použít toto hnízdo.

Tato hnízda pro jiřičky jsou velmi prodyšná, a proto dobře napodobují všechny vlastnosti přírodních hnízd. Zadní stěna je z venkovní dřevotřísky bez formaldehydu. Jiřičky jsou velmi společenské, a proto preferují minimálně 2 hnízda vedle sebe. Čistění není nutné, ale je doporučené při kontrole hnízd (po odletu jiřiček). Jiřičky se vracejí každý rok hnízdit na stejné místo, někdy proto trvá trochu déle, než zahnízdí poprvé v novém hnízdě.

Pokud chcete zabránit padání výkalů na zem nebo na fasádu, je snadné pod hnízdo namontovat ochranné prkno. Pokud nemáte vhodný přesah střechy, lze vytvořit nad hnízdem stříšku. Rádi doporučíme vhodný výrobek nebo poradíme, jak na vlastní výrobu.

Hnízdo je vyrobeno ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost hnízda (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízda.

Doporučené umístění: hnízda se umisťují na chráněné venkovní zdi (ideálně světlé) pod přesah střechy. Minimální výška umístění hnízda by měla být 2 m.
Toto hnízdo využívají: jiřičky

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.


Specifikace:

  • Rozměry (v x š x h): 13,5 x 25 x 10 cm
  • Materiál: dřevocementové hnízdo s plastovou horní destičkou a kovovými "jezdci"
  • Instalace na římsu nebo podhled domu

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky