Ptačí polobudka 2H

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Snadno čistitelná ptačí polobudka pro rehky, konipasy, lejsky, červenky nebo střízlíky.

625 Kč včetně DPH

Kód: 152/8

Hmotnost: 2,50 kg

Dostupnost: Skladem

  • Některé druhy ptáků preferují k hnízdění polootevřený prostor
  • Tato ptačí polobudka by měla být instalována na stěnách domů, kůlen nebo stodol, případně na plotech
  • Čelní panel se dá snadno odejmout pro rychlé čištění polobudky
Pokud chcete tuto ptačí polobudku pověsit na strom nebo do křoví, doporučujeme využít drátěnou ochranu proti kočkám z naší nabídky. Tu umístíte pod budku kolem kmene, po kterém by jinak kočky a jiní predátoři snadno vylezli - v polootevřeném prostoru budky jsou ptáčata snadnou kořistí. Pokud není využití drátěné ochrany možné, doporučujeme použít raději budku 2HW z naší nabídky. Ta vyhovuje ptákům, ale zároveň je chrání před predátory. Je vhodná na nechráněné místo na strom a lze ji zavěsit i na zeď.

Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění:
min. 1,5 metru vysoko, zeď nebo plot, JV-JZ stěna.

Tuto budku běžně využívají: rehek domácí, konipas bílý, lejsek šedý, občas červenka obecná a střízlík obecný.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Barva: hnědá
  • Součástí dodávky je budka s odnímacím panelem, ocelové zavěšení a speciální hliníkový hřebík
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Vnější rozměry: 20 x 15 x 20 cm
  • Váha: cca 2,5 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky