Sršně - velká budka

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro hnízdění užitečných sršňů od jara do podzimu.

2 300 Kč včetně DPH

Běžná cena: 3 335 Kč,
Ušetříte 1 035 Kč (31 %)

Není skladem
Sledovat produkt

Kód: 360/7

Hmotnost: 14,50 kg

Dostupnost: Na dotaz

AkceDoprava zdarmaSleva 31%
  • Tento speciálně tvarovaný úkryt pro sršně plně vyhovuje jejich potřebám pro hnízdění od jara do zimy.
  • Čištění by mělo probíhat v dubnu. Budku nečistíme před zimou, protože staré hnízdo je využíváno k přezimování zlatooček a včelek samotářek.
Počet sršní v přírodě bohužel klesá. Jsou přitom velmi užitečné. Jedna sršeň dokáže ulovit až půl kila much k nakrmení mladých sršní. Nejsou zdaleka tak agresivní, jak se traduje, žihadlo dávají jen v případě, že jsou bezprostředně ohrožené na životě (šlápnutí). Jejich žihadlo není nebezpečnější než třeba to od včely.

Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízda.

Doporučené umístění: Okraj lesa nebo paseky minimálně 4 metry nad zemí. Vletový otvor by měl směřovat od jihovýchodu po jihozápad. Sršně si hnízdo urputně brání, proto umístěte budku do odlehlejšího koutu zahrady, kde nechodí lidé. Dále od budky jsou sršně mírumilovné a člověka nenapadají.
 

Parametry

  • Barva: zeleno-hnědá
  • Rozměry: 25 x 28 x 60 cm
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Váha: 14,5 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky