VČELÍ VOSK pro ošetření kůže 250 ml

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Bez palmového oleje

Přírodní balzám pro čistotu a oživení kožených výrobků.

229 Kč včetně DPH

Kód: voskkuze

Hmotnost: 0,24 kg

Dostupnost: Skladem

  • Pro ochranu, ošetření a také změkčení kůže
  • Změkčuje kůži, zvýrazňuje její barvu a strukturu, vyhlazuje na povrchu a dává příjemnou voskovou vůni
  • Balzám chrání výrobky před působením vlhkosti, slunečního záření a prachem
  • Napouští kůži a tvoří ochranný voskový film, který chrání proti popraskání a mechanickému poškození
  • Je vyroben výlučně z přírodních surovin: jemného včelího vosku, balzamického oleje získaného z borovicové pryskyřice a lanolinového oleje
  • S úspěchem jej využívají renomované restaurátorské dílny hradů, zámků i muzeí, včetně památek chráněných UNESCO (Wawl, Ermitáž, Lancut)
Přírodní balzám ze včelího vosku skvěle čistí, udržuje a také oživuje odstín kožených oděvů, motocyklových kombinéz, galanterie, čalounění, koženého sedacího nábytku i automobilových sedaček, jezdeckých postrojů a dalších výrobků.

Výtah z technického listu:

Popis: Kvalitně vyčiněná pravá kůže je jedním z nejpříjemnějších přírodních materiálů. Abychom co nejdéle zachovali krásu kůže, je třeba výrobky z tohoto ušlechtilého materiálu chránit, ošetřovat a také navlhčovat.
Včelí vosk na ošetření výrobků z pravé kůže je bezbarvý impregnační balzám. Skvěle udržuje a také oživuje odstín kožených výrobků. Dokonale změkčuje kůži, zvýrazňuje barvu a strukturu, vyhlazuje na povrchu a dává příjemnou voskovou vůni. Balzám chrání před působením vlhkosti, slunečního záření a před prachem. Napouští kůži a tvoří ochranný voskový film, který chrání proti popraskání a mechanickému poškození. V jednom výrobku jedinečným způsobem spojuje výhody přírodního oleje a včelího vosku. Je odolný vůči vodě, vínu, pivu, cole, kávě, čaji, ovocné šťávě a mléku podle DIN 68861-1A – žádné skvrny od vody. Ošetřený povrch je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný i pro dětské hračky podle EN 71.3).
Oblasti použití: Ideální pro ošetření veškerých výrobků z pravé kůže. Vhodný pro veškeré kožené oblečení (vyjma výrobků z broušené kůže), motocyklové kombinézy, galanterii, koženou obuv, ošetření jezdeckých postrojů a dalších výrobků. Výborný na ošetření kožených sedaček v autech. Výborný prostředek pro renovaci poškozené kůže, maskuje drobné rýhy a škrábance na povrchu. Snáší se s jakoukoliv původní povrchovou úpravou (lakem) ošetřované kůže.
Vydatnost: 0,25 l na cca 3-6 m2 ošetřované kůže.
Příprava povrchu: Povrch kůže musí být suchý a čistý a nesmí být vystaven mrazu. Zašpiněná místa myjeme vodou s přírodním mýdlem. Používáme bavlněný hadřík, nebo kartáček s jemným vlasem. Včelí vosk nanášíme samozřejmě pouze na suchý povrch.
Doba schnutí: 4-12 hodin při normální teplotě 20°C a 50% relativní vlhkosti.
Údržba nátěru: K mytí zašpiněných míst používejte mýdlový roztok. Následně po zaschnutí opět naneste včelí vosk.


Specifikace:

  • Složení: včelí vosk, CARNAUBSKÝ vosk, lanolín, balzamický terpentýn
  • Balení: 250 ml


Attis

Český distributor přírodních laků a balzámů z včelího vosku vyrobených v Polsku

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky