VČELÍ VOSK pro ošetření nábytku a dřeva 250 ml

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Bez palmového oleje

Pro ošetření a oživení dřeva, korku i proutí.

229 Kč včetně DPH

Kód: voskdrevo

Hmotnost: 0,24 kg

Dostupnost: Skladem

Náš tip
 • Lehká emulze je určena pro ošetření dřevěného lakovaného, matného i lesklého nábytku, starožitností, dřevěných obkladů, dveří, podlah a dalších výrobků z masivu i dýhovaného dřeva a také proutěného nábytku a korku
 • Lze ji aplikovat jako lak
 • Vytváří pololesklý voskový film, který chrání povrch dřeva vůči otěru a mechanickému poškození
 • Vrstva vosku je paropropustná
 • Vhodný i při lakování dětského nábytku, dřevěných hraček a ložnic
 • Vyniká vysokou vydatností preparátu, cca 40m2/kg a naprostou nezávadností pro alergiky
 • Plochy ošetřené voskem ionizují vzduch, což příznivě působí na člověka a vnitřní mikroklima místnosti
 • Vosk eliminuje působení geopatogenních zón
 • S úspěchem jej využívají renomované restaurátorské dílny hradů, zámků i muzeí, včetně památek chráněných UNESCO (Wawel, Ermitáž, Łańcut)
Výtah z technického listu:
Popis: Včelí vosk na dřevo je bezbarvý nátěr na interiérové dřevo, který v jednom výrobku jedinečným způsobem spojuje výhody přírodního oleje a včelího vosku. Jednoduchým postupem lze dosáhnout profesionální, hedvábně lesklý povrch dřeva. Nátěr zvýrazňuje strukturu dřeva, má dobrou odolnost vůči vodě. Natřený povrch dřeva je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru a příjemný na dotyk. Neprovádí se základní nátěr ani mezibroušení, nátěr neodprýskává, nepraská a neodlupuje se. Jednoduchým přetřením se může znovu renovovat.
Je odolný vůči vodě, vínu, pivu, cole, kávě, čaji, ovocné šťávě a mléku podle DIN 68861-1A – žádné skvrny od vody. Zaschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3).
Oblasti použití: Ideální pro nátěr veškerých dřevěných výrobků v interiéru z měkkého i tvrdého dřeva, z OSB desek a korku. Velmi vhodný pro nátěry nábytku, dveří, schodišť a ostatních dřevěných konstrukcí v interiéru: obkladů, podhledů, konstrukčních prvků krovů. Vhodný pro povrchovou úpravu hraček, dětského nábytku. Výborný jako leštěnka na nábytek jak lakovaný tak i nelakovaný. Snáší se s jakoukoliv původní povrchovou úpravou (lakem) ošetřovaného nábytku.
Vydatnost: 1 litr na cca 20 m2 v případě hoblovaného dřeva a lakovaného nábytku, resp. 1 litr na cca 12 m2 v případě surového dřeva.
Komponenty: Včelí vosk, carnaubský vosk, balzamický terpentýn.
Příprava povrchu: Povrch dřeva musí být suchý a čistý a nesmí být vystaven mrazu. Vlhkost dřeva max. 15 %. Dřevo se postupně brousí zrnitostí 150–180.
Nanášení: Před a v průběhu nanášení obsah nádoby promíchávejte, nebo protřepejte dózu. Natírání se provádí štětcem, nebo bavlněným hadrem. Neředí se. Nanášejte v jedné tenké vrstvě v takovém množství, které je schopen povrch absorbovat. Případný přebytek nevsáknuté nátěrové látky odstraňte – setřete bavlněným hadříkem. Doporučujeme zahřát ve vodní lázni na cca 40°C, díky lepší viskozitě penetruje do hloubky cca 2 mm. Po zaschnutí vyleštěte jemným kartáčem, lešticím hadrem nebo lešticím strojem, aby vznikla plocha se sametovým leskem a příjemným omakem. Stačí pouze jeden nátěr. Pokud používáte vosk jako leštěnku na nábytek (lakovaný i nelakovaný), protřepejte obsah a naneste rovnoměrně měkkým hadříkem. Zašpiněná místa čistěte intenzivněji, současně měňte hadřík. Po několika minutách vyleštěte suchým hadříkem.
Doba schnutí: 4-12 hod. při normální teplotě 20°C a 50 % relativní vlhkosti.
Údržba nátěru: K mytí zašpiněných míst používejte mýdlový roztok. Případná silně zašpiněná místa můžete přebrousit jemným brusným papírem a opětovně natřít včelím voskem. Kraje přebroušeného místa rozleštíte hadříkem tak, že nebude vidět rozdíl mezi povrchem opravené plochy a původním nátěrem.
Upozornění/rady: Včelí vosk jemně zesvětluje přírodní barevný odstín dřeva. Časem natřená plocha dřeva patinuje do krásného medově zlatého odstínu. U korkových povrchů, které mají zvlášť vysokou savost, je třeba pečlivě setřít případné přebytky a je třeba počítat s delší dobou schnutí (cca 24 hod). Velmi dobře se osvědčilo ošetření starého lakovaného nábytku. Včelí vosk zaretušuje praskliny a odstínové odlišnosti.


Specifikace:

 • Složení: včelí vosk, CARNAUBSKÝ vosk, balzamický terpentýn
 • Balení: 250 ml

Attis

Český distributor přírodních laků a balzámů z včelího vosku vyrobených v Polsku

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky