Víceletá směs pro opylovače - stín/polostín

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu

Pro pestřejší zahradu i pomoc opylovačům – na cca 5 m2.

49  včetně DPH

Kód: sem4

Dostupnost: Skladem

  • V české monokulturní krajině mají užiteční hmyzáci, čím dál tím větší problém najít po celou sezonu dostatek různorodé, nechemizovavané potravy. Tuto směs semínek sestavila a ručně nasáčkovala Jana Nováková, absolventka Kurzů permakulturního designu u Jaroslava Svobody (www.janinyzahrady.cz).
  • Složeno z odolných druhů, kterým nevadí částečné zastínění.
  • Osivo stačí na 5 m2 plochy. Ano i takto malý kousek může pomoci.
Směs je sestavena tak, aby na této ploše neustále něco kvetlo. Směs obsahuje dvou- až víceleté druhy. Některé z víceletých druhů mohou při včasném výsevu kvést už prvním rokem, druhým rokem bude porost barevnější.

Tato směs vyžaduje trochu trpělivosti, výběr odolných a pro hmyz atraktivních druhů pro stinnější místa je omezený. Semena vysít rovnoměrně na běžně připravený záhon a opatrně rukou nebo hrabičkami zapravit do půdy (pozor s hráběmi, nevyhrabejte si semínka k jedné straně!). Lze také místo zapravování vysít na požadované místo a navrch zasypat slabounkou vrstvou zeminy. Vysít nejlépe během března/dubna.
 

Specifikace:

  • Složení: Česnáček lékařský (Alliaria officinalis) , hrachor lesní (Lathyrus sylvaticus), kohoutek věncový (Lychnis coronaria), měsíčnice roční (Lunaria annua) a vytrvalá (L. rediviva), orlíček obecný (Aquilegia vulgaris), silenka nadmutá (Silene inflata), tromín prorostlý (Smyrnium perfoliatum), vlčí bob mnoholistý (Lupinus polyphyllus), zvonek broskvolistý (Campanula persicifolia)
  • Osivo stačí min. na 5 m2 plochy.
  • Český výrobek

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva