Binchotanová tyčinka Endles

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Bez živočišných složek

Aktivní uhlí pro přirozenou filtraci.

209 Kč včetně DPH

Kód: endlesbichotan

Hmotnost: 0,25 kg

Dostupnost: Skladem

  • Aktivní uhlí pro přirozenou filtraci
  • Zlepší kvalitu a chuť pitné vody
  • 100% rozložitelná v přírodě 
  • Skvělá také jako hnojivo a pohlcovač pachů
V Japonsku toto dřevěné uhlí používají k přírodnímu čištění vody už několik set let. Snižuje totiž množství chlóru, těžkých kovů a obohacuje vodu o vápník, hořčík či draslík. A rozdíl poznáte i na chuti. Tyčinka vám bude zpříjemňovat pitný režim zhruba půl roku. Následně s ní můžete vyživit rostliny nebo ji použijte jako pohlcovač pachů.

Co je to binchotan?
Binchotan neboli aktivní uhlí se v Japonsku používá jako tradiční prostředek k přírodní a zdravé filtraci vody již od 17. století. Váže na sebe nečistoty, chlór, pesticidy, herbicidy, tenzidy a ropné látky. Vodu obohacuje o minerály (jako vápník, hořčík nebo draslík). Zlepšuje chuť. Částice zodpovědné za nepříjemné chutě a zápach vody totiž zachytí na svém povrchu. 

Jak binchotan používat?
Výrobce doporučuje tyčinku před prvním použitím vyvařit. Čistě z hygienických důvodů. Tyčinku hoďte do litru pitné vody, ideálně ve skleněné karafě nebo lahvi. Již po hodině je voda z velké části "přefiltrovaná", ale nejlepšího efektu dosáhnete po několika hodinách působení (nejlépe přes noc). Doporučujeme tyčinku nechat v lahvi a prostě jen průběžně doplňovat vodu. Binchotam sníží množství chlóru, vodě dodá minerální látky a jemně nasládlou chuť. Po 4-6 měsících ho vyměňte za nový.
Po 3 měsícíh používání tyčinku opláchněte vodou a umyjte kartáčem. Nepoužívejte čisticí prostředek. Převařte ji ve vodě po dobu 10-30 minut. Nechte volně uschnout - nejlépe na slunci. Tyčinka by tímto procesem měla z mikropórů uvolnit nečistoty a tím obnovit své adsorpční schopnosti.

Co s binchotanem, až doslouží?
Strčte ho do lednice, botníku nebo do kočičího záchodu. Zkrátka poblíž míst, kde se občas chytáte za nos. Binchotan totiž umí pohlcovat také pachy. Pohnojte s ním rostliny. Zlepší kvalitu půdy a pomůže rostlinkám k rychlejšímu růstu. Šoupněte ho do bot. Tyčinka pomůže vstřebat přebytečnou vlhkost i nepříjemný odér.


Specifikace:

  • Rozměry: 11,5 cm
  • Materiál: 100% binchotan neboli aktivní uhlí
  • Materiál balení: kartonová krabička
  • Váha: 35 - 45 g

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky