Jednoletá směs pro opylovače

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu

Pro pestrou zahradu a pomoc opylovačům – na cca 5 m2.

49  včetně DPH

Kód: sem6

Dostupnost: Skladem

Novinka
  • Osivo stačí na min 5 m2 plochy. Ano i takto malý kousek může pomoci.
  • Směs je sestavena tak, aby na této ploše neustále něco kvetlo.
V české monokulturní krajině mají užiteční hmyzáci čím dál tím větší problém najít po celou sezonu dostatek různorodé, nechemizovavané potravy. Tuto rychle rostoucí směs jednoletých semínek sestavila a ručně nasáčkovala Jana Nováková, absolventka Kurzů permakulturního designu u Jaroslava Svobody (www.janinyzahrady.cz). Složené spíše z vyšších odolných druhů.

Složení směsi: Černucha damašská (Nigella damascena), hořčice bílá (Sinapis alba), jetel inkarnát (Trifolium incarnatum), kopr vonný (Anethum graveolens), krásenka zpeřená (Cosmos bipinnatus), len setý (Linum usitatissimum), měsíček lékařský (Calendula officinalis), ostrožka východní (Consolida orientalis), pohanka obecná (Fagopyrum esculentum), silenka svazčitá (Silene armeria), slunečnice roční (Helianthus annuus), svazenka vratičolistá (Phacelia tanacetifolia).
Výsev a péče: Semena vysít rovnoměrně na běžně připravený záhon a opatrně rukou nebo hrabičkami zapravit do půdy nebo jemně zasypat zeminou. Vysít nejlépe během března/ dubna (lze i trochu později - s rizikem, že rostliny budou slabší a pokvetou kratší dobu). Požadavky na pěstování jsou podobné běžným zahradním rostlinám. Osivo stačí na 5 – 10 m2 plochy.
 

Specifikace:

  • Složení: Černucha damašská (Nigella damascena), hořčice bílá (Sinapis alba), jetel inkarnát (Trifolium incarnatum), kopr vonný (Anethum graveolens), krásenka zpeřená (Cosmos bipinnatus), len setý (Linum usitatissimum), měsíček lékařský (Calendula officinalis), ostrožka východní (Consolida orientalis), pohanka obecná (Fagopyrum esculentum), silenka svazčitá (Silene armeria), slunečnice roční (Helianthus annuus), svazenka vratičolistá (Phacelia tanacetifolia)
  • na cca 5 m2
  • český výrobek

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva