Krmení pro ježky Welzhofer 3,5 kg

Vyrobeno v EU Pomoc zvířatům kolem nás

Prémiové krmení pro ježky, vyvážená směs měkkého a granulovaného krmiva se sušeným masem.

Vyrobeno v: EU

989 Kč včetně DPH

Kód: 115635

Hmotnost: 3,60 kg

Dostupnost: Skladem

  • Doplňkové krmivo pro volně žijící ježky
  • Ideální pro přikrmování ježků především v měsících, kdy mají nedostatek přirozené potravy
  • Vyvážená směs měkkého i granulovaného krmení ze sušeného masa a hmyzu
  • Pomáhá ježkům při přípravě na zimu a k přežití dlouhých zimních měsíců
  • S obsahem důležitých vitamínů a minerálů
  • Vhodné pro divoké ježky i ježky bělobřiché
  • Bez umělých barviv, dochucovadel a konzervantů
  • Vyvinuto německými odborníky na ježky
Ježek je milý noční soused a vždy potěší slyšet jej štrachat na zahrádce při hledání potravy. Málo se ví, že ježek je pro každou zahradu velmi užitečný, protože konzumuje velké množství neoblíbených škůdců včetně slimáků.

Ježčí populace je ohrožená především nedostatkem přirozeného prostředí a úbytkem potravy. Velký problém představují také silnice, ty jsou pro ježky často nepřekonatelnou bariérou a mnoho ježků zahyne pod koly aut. Nejvyšší úmrtnost ježka je zaznamenána v prvním roce života. Ježci se rodí v létě a na podzim a ne každé mládě se stihne na zimu dobře připravit, ne všichni ježci tak svoje první zimování přežijí.

Jak můžeme ježkům my lidé pomoci? Jednou z možností je nabídnout jim na své zahradě misku s potravou a také vodu k pití.

Ježci ocení přikrmování brzy na jaře po probuzení, během hibernace přišli o velkou část svých tukových zásob, první věc, kterou potřebují, je výživná potrava a voda k napití. Pomocí přikrmování můžete nalákat ježky z okolí na svoji zahradu. Ti potom chodí na krmení pravidelně. Když u vás najde ježek i dostatek klidu a prostor pro denní úkryt (mrkněte na naši nabídku domečků pro ježky), je velká pravděpodobnost, že se u vás usadí natrvalo. Přikrmování ocení i ježčí samička, která kojí mláďata. Dalším kritickým obdobím je podzim, kdy se ježci pomalu připravují na zimní spánek. Než se ježek uloží k zimnímu spánku, dělá si dostatečné tukové zásoby. Z těchto zásob pak funguje celé období hibernace. Během přezimování mohou ježci přijít o 20 až 50 % své původní hmotnosti. Více o přikrmování ježků si můžete přečíst v našem textu na blogu.

Pokud narazíte na podzim na malého ježka, měl by mít na začátku listopadu hmotnost minimálně 500 g, aby měl šanci přežit zimu. Pokud v tuto dobu najdete ježka drobného, nebo pokud najdete kdykoliv jindy ježka během dne mimo úkryt (což není obvyklé) nebo zraněného, volejte do nejbližší záchranné stanice pro živočichy a poraďte se s nimi, zda potřebuje ježek pomoci. Kontakty na záchranné stanice najdete na www.zvirevnouzi.cz.

Doporučené dávkování:

Směs slouží jako doplňkové krmivo pro volně žijící ježky, podávejte maximálně jednu plnou hrst směsi každý večer pro jednoho ježka na talířek nebo do speciální mističky pro ježky.
Nezapomeňte přidat i misku s vodou.
Krmivo pro ježky podávejte vždy jen čerstvé. Pokud možno každý den odstraňte staré nesnědené zbytky jídla nebo jídlo znečistěné ježčími exkrementy.

Nikdy nekrmte ježky mlékem ani zbytky z kuchyně!

Složení: sušené maso, obiloviny, arašídy, vedlejší produkty rostlinné výroby, oleje, tuky, měkkýši a korýši, hmyz, sušené vejce, minerály a byliny.
Složení:
dusíkaté látky 34 %, hrubý tuk 30 %, hrubá vláknina 3 %, surový popel 2 %
Doplňkové látky na kg:
vitamín 20 000 I.U., vitamín D3 2 000 I.U., vitamín E jako RRR-alpha-Tokoferol 60 mg


Specifikace:

  • Země původu: Německo
  • Hmotnost: 1 kg

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky