Ptačí budka 17A - trojitá - rorýsi

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Nejpoužívanější budka pro rorýse v Evropě.

Rozměry: 15x15x98 cm

5 459 Kč včetně DPH

Kód: 613/4

Hmotnost: 7,10 kg

Dostupnost: Skladem

Doprava zdarma
  • Budka je vyrobena na základě dlouholetých zkušeností s náhradními domovy pro rorýse.
  • Rorýsovník lze přidělat přímo na fasádu (uchycení je součástí výrobku), nebo vložit do zateplení.
  • Budku již není nutné natahovat perlinkou ani oplechovávat, lze ji natřít fasádní barvou.
Budka je nerozbitná strakapoudy. Dá se snadno čistit otočením a odejmutím vchodové části budky. Rorýsí hnízdo bývá co nejdále od vchodu v tmavé části. Čištění je snadné, ale při osídlení rorýsy není nutné.

Rorýsi jsou v našich městech velmi vítaní, spořádají ohromné množství obtížného hmyzu. Nestavějí si vlastní hnízda, a proto se naučili využívat dutin a otvorů ve fasádách našich domů. Těchto prostor pod střechami a ve výklencích však v souvislosti s opravami fasád a jejich zateplováním dramaticky ubývá, a tak rorýsi nemají kde hnízdit. Proto je velmi vhodné instalovat speciální hnízdní prostory. Ty mohou být zabudovány do stěny nebo prostě přidělány na fasádu.

Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř budky.

Doporučené umístění:
Měla by být pověšena na zdi minimálně 6 – 7 metrů od země pod střechu nebo pod vyčnívající části budov (např. balkon). Ujistěte se, že rorýsi budou mít volný přístup do budky (tj. před a pod budkou nesmějí být stromy). Budka by neměla být pověšena na jižní stěně. Rorýsi jsou extrémně věrní svým hnízdištím, může proto trvat řadu let, než novou budku objeví. Doporučujeme proto v prvním roce po instalaci přehrávat v blízkosti budky zvláštní “odpovídací volání“, abychom rorýse do budky nalákali. Rádi poradíme s detaily. Pokud však přišli na domě o původní dutiny, osídlí tyto náhradní dutiny velmi rychle a lákání není nutné.

Tuto budky využívají: rorýsi, někdy vrabci nebo sýkorky.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Systém na přichycení je součástí výrobku
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Vnější rozměry: 15 x 15 x 98 cm
  • Vnitřní rozměry: 14 x 14 x 30 cm (každá ze 3 dutin)
  • Váha: cca 7,1 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky