Ptačí budka 1SP - pro vrabce

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Trojitá ptačí budka pro vrabce, na pomoc vrabcům ve městech i obcích.

Rozměry: 24,5x43x20 cm

2 025 Kč včetně DPH

Kód: 590/8

Hmotnost: 15,00 kg

Dostupnost: Skladem

Doprava zdarma
  • Tento léty prověřený trojdomek se umisťuje na zdi domů ve městech i na venkově, na stodoly, zemědělské stavby, továrny apod. Budku lze zabudovat i do zdi, což je ideální u novostaveb.
  • Čištění není nutné, ale doporučuje se. Je velmi snadné, čelní panel lze sundat a domek vyčistit.
  • Vrabci jsou velmi společenští, a proto preferují hnízdění ve více párech pohromadě.
Domek je vyroben ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Oba druhy vrabců (domácí i polní) byly dříve velmi hojné, ale dnes se v některých oblastech téměř nevyskytují. Rapidní snížení počtu vrabců má více příčin. Jednou z nich je nedostatek hnízdících prostor v krajině přeměněné lidmi. Přitom vrabci jsou velkými jedlíky hmyzu, a udržují proto přirozenou rovnováhu v krajině a na našich zahradách.

Ptačí budka má vnější rozměry 24,5 x 43 x 20 cm.

Doporučené umístění:
Ideálně cca 2 metry nad zem a výše.
Ptačí budka pro: prioritně oba druhy vrabců, ale i další druhy ptáků – sýkorky, červenky atd.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Vnější rozměry: 24,5 x 43 x 20 cm
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Váha: 15 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky