Ptačí budka 1SP - pro vrabce

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Trojitá ptačí budka pro vrabce, na pomoc vrabcům ve městech i obcích.

Rozměry: 24,5x43x20 cm

2 359 Kč včetně DPH

Kód: 590/8

Hmotnost: 15,00 kg

Dostupnost: Skladem

Doprava zdarma
  • K umístění na zdi domů ve městech i na venkově, na stodoly, zemědělské stavby, továrny apod.
  • Ubytuje až tři páry zahradních ptáků najednou
  • Navržená speciálně pro vrabce, ale může ji obsadit i jiný druh
  • Budku lze zapustit do zdi, což je ideální u novostaveb
  • Čelní panel lze sundat a domek vyčistit
Vrabci rádi hnízdí takzvaně koloniálně, tedy blízko u sebe. Jsou to společenští tvorové, takže nejen na krmítku se živí společně, ale pokud mají možnost, také hnízda si staví těsně u sebe. Speciálně pro ně je určena tato trojbudka. Můžete ji pověsit na dům nebo zabudovat přímo do fasády. Čelní panel lze vyjmout, takže můžete budku po hnízdní sezóně vyčistit.

Oba druhy vrabců (domácí i polní) byly dříve velmi hojné, ale dnes se v některých oblastech téměř nevyskytují. Rapidní snížení počtu vrabců má více příčin. Jednou z nich je nedostatek hnízdících prostor v krajině přeměněné lidmi. Přitom vrabci jsou velkými jedlíky hmyzu, a udržují proto přirozenou rovnováhu v krajině a na našich zahradách. Pro více informací o vrabcích doporučujeme náš text na blogu Vrabec polní a domácí.

Domek je vyroben ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř dutiny jako u standardních dřevěných budek.

„Díky této budce mohou vrabci hnízdit tak, jak to mají rádi – blízko sebe, ale i tak bude mít každý pár soukromí. Uvnitř každé trojbudky jsou tři hnízdní prostory. Do každého hnízda vedou dva vletové otvory. Není to úplně obvyklé, ale přijde mi to šikovné, protože ptáci můžou v otvoru jen tak sedět, nebo když je větší frmol při krmení mláďat, dva vletové otvory se taky určitě hodí.“ - Markéta

Ptačí budka má vnější rozměry 24,5 x 43 x 20 cm, rozměry jednotlivých hnízdních komor jsou 10,5 x 16 x 15 cm.

Doporučené umístění:
Ideálně cca 2 metry nad zem a výše. Budku lze umístit na zeď pomocí hmoždinek a vrutů (jsou součástí balení). Budku je ale možné taky částečně nebo úplně zapustit do cihlové nebo betonové zdi. Pokud chcete, aby budka co nejvíce splynula s fasádou, můžete ji natřít paropropustnou fasádní barvou.

Ptačí budka pro:
prioritně oba druhy vrabců, ale i další druhy ptáků – sýkorky, červenky atd.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Barva: šedá
  • Vnější rozměry: 24,5 x 43 x 20 cm
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Váha: 15 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky