Ptačí budka 28 - pro poštolky

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Ptačí budka speciálně pro poštolky, na zeď, strom, sloup nebo střechu.

Rozměry: 34x36x45 cm

3 599 Kč včetně DPH

Není skladem
Sledovat produkt

Kód: 251/8

Hmotnost: 13,00 kg

Dostupnost: Na dotaz

Doprava zdarma
  • Tato budka pro poštolky se používá s velkou úspěšností již dlouhou řadu let. Může být snadno a rychle zavěšena na jakýkoliv povrch s využitím zavěšovacích háků, které jsou součástí budky. Ty mohou být přibity hřebíky, přišroubovány vruty, přidělány dráty apod.
  • Součástí ptačí budky je i hnízdní náplň.
  • Poštolka hledá potravu na zemi, proto je oblíbena zemědělci, loví totiž ve velkém hraboše. Ti tvoří až 90 % potravy poštolek. Poštolky obvykle hnízdí na stejném místě po celý život.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř dutiny, jako u standardních dřevěných budek.

Ptačí budka má vnější rozměry 33 x 36 x 45 cm a vnitřní rozměry 30 x 34 x 30 cm.

Doporučené umístění:
nejlépe 6–8 metrů vysoko a výše (minimální výška cca 3 metry). Před a pod budkou by měl být volný prostor (ne stromy). Budka se obvykle přidělává na solitérní stromy, tichá místa na krajích lesa, stodoly v otevřené krajině, elektrické stožáry (jen se souhlasem majitele!), sila, stožáry větrných elektráren apod. Mohou být použity i v urbanizované krajině zavěšením na vysoké budovy, komíny, kostely, továrny apod. Je zaznamenáno i úspěšné zahnízdění ptáků v tomto hnízdě na balkoně panelového domu. Vchod do budky by měl být směřován na jihovýchod, případně tak, aby byl chráněn před převládajícími větry. Alternativně lze budku umístit pod krokve střech, nebo do výklenků zdí historických budov.
Ptačí budka pro: poštolky

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Materiál: dřevocement Schwegler a tvrdé dřevo (bidélko)
  • Vnější rozměry: 33 x 36 x 45 cm
  • Vnitřní rozměry: 30 x 34 x 30 cm
  • Váha: 13 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky