Ptačí budka 3SV - pro špačky

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Bezpečná ptačí budka pro špačky, se zvýšenou ochranou před predátory.

Vletový otvor budky: 45 mm

889 Kč včetně DPH

Kód: 126/9

Hmotnost: 5,10 kg

Dostupnost: Skladem

  • Tato ptačí budka je ideální pro špačky. Ti jsou častým terčem útoků koček a jiných predátorů. Proto je vchod této budky speciálně tvarován tak, aby znemožňoval predátorům přístup do budky.
  • Kulatý tvar ptačí budky ideálně napodobuje přirozené dutiny a zvyšuje pravděpodobnost osídlení budky. Tvarovaný vnitřní strop umožňuje užívat budku i netopýrům. Ti úkryt používají mimo hnízdní období ptáků.
Čelní panel je odnímatelný. Budka se snadno čistí i kontroluje.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění:
min. 2,5 metru vysoko. Budka se obvykle přidělává ke stromu speciálním hliníkovým hřebíkem, který je součástí budky nebo lze budka zavěsit na silnější větev, což je užitečné v zahradách, kde nejsou žádné vysoké stromy. Připojený drát je velmi pevný, takže nehrozí pád budky.
Ptačí budka pro: špačky, ale i řadu dalších ptáků. Pro nocování ji občas používají i strakapoudi.

Ptačí budka má vnější rozměry 28 x 19 x 23 cm a vnitřní průměr 14 cm.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Barva budky: hnědá
  • Součástí dodávky je budka s odnímacím panelem, ocelové zavěšení na strom nebo na větev a speciální hliníkový hřebík
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Vnější rozměry : 28 x 19 x 23 cm
  • Vnitřní rozměry: průměr 14 cm
  • Váha: cca 4,8 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky