Ptačí budka - koule pro střízlíky, sýkorky a vrabce

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Budka dokonale přizpůsobená potřebám střízlíků, vhodná i pro sýkorky a vrabce.

Vletový otvor budky: 30x27 mm

1 119 Kč včetně DPH

Kód: 200/6

Hmotnost: 2,00 kg

Dostupnost: Skladem

Náš tip
  • Tvar ptačí budky byl vyvinut na základě dlouholetých zkušeností a umožňuje střízlíkům úspěšné hnízdění i v oblastech, kde je hodně ptačích predátorů - hlavně koček
  • Střízlíci nejsou dobří letci, hnízdo by mělo být umístěno nízko u země, na stinném místě v živém plotě, v klidném zákoutí nebo vysoké trávě
  • Budka se umisťuje do hustých keřů, protože střízlík rád hnízdí v křoví a zarostlých zahradních zákoutích
Budku můžete na podzim snadno vyčistit. Odstraníte drát a odklopíte horní část koule.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění:
cca 1-1,5 metru od země v hustém porostu.
Ptačí budka pro: střízlíky, pokud však pověsíte hnízdo výše, než je doporučováno, může být využito i jinými ptáky (sýkorkami, vrabci).

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Barva: zelená s bílou patinou
  • Součástí dodávky je budka a drát na zavěšení o délce cca 20 cm
  • Rozměry: průměr 18,5 cm, délka drátu cca 20 cm
  • Rozměry vletového otvoru: 30 x 27 mm
  • Váha: cca 2 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky