Ptačí budka na okenní parapet pro rorýse ZD

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro snadnou pomoc ubývajícím rorýsům ve městech.

Země původu: Český výrobek

879  včetně DPH

Kód: brpar

Dostupnost: Skladem

Novinka
  • Budka je konstruována na bezpečné umístění na okenní parapet bez nutností vrtání do zdí
  • S polohovacími nožičkami pro srovnání budky na obvykle šikmém parapetu
  • S přidělanou plastovou síťkou na zadní straně budky pro zabezpečení před pádem z parapetu při silném větru jejím přivřením do okna (funguje pro všechny typy oken - viz foto)
  • S oplechovanou střechou pro maximální životnost budky
  • Snadné čistění - odšroubováním vrutu na čelní straně budky. Ale pokud je budka osídlena rorýsi, není potřeba jí čistit
  • Český výrobek
Tato městská řada budek je určena prioritně do měst, kde zoufale ubývají (kvůli jinak tolik potřebnému zateplování) dutiny pro rorýse. Ti se vrací hnízdit na stejné místo po generace a mají velký problém v dnešních městech najít nové hnízdní dutiny.

Budku můžete umístit na každý parapet o šířce min.15 cm. Ideální je takový okenní parapet u okna, které není příliš zapuštěné ve výklenku. Třeba parapet na balkonových oknech není pro rorýse vhodný, v takovém případně je lepší použít budku pro vrabce a sýkorky, těm umístění v balkonovém výklenku nevadí. Přivřením síťky do okna jí zabezpečíte před shozením silným větrem. Pokud máte okno před větrem chráněné, je velmi snadné síťku odstřihnout.

Doporučené umístění:  ideálně na parapet, který není vystaven polednímu slunečnímu svitu. Rorýsi preferují vyšší patra. Aby byla rorýsi využita, je nutné, aby před budkou byl volný příletový prostor, rorýsi nelétají skrz větve stromů a podobně. Nedávejte do balkonového výklenku. Pokud máte okno v nižších patrech, volte budku na parapet s vletovým otvorem o průměru 3,2 cm, sýkorky i vrabci jí využijí, ale rorýsi preferují vyšší patra.
Tuto budku využívají: rorýsi, vrabci.
 

 Specifikace:

  • Vyrobeno z: ekologická dřevěná lepená deska, vruty, plechová střecha (pozink), polohovací přední nožičky, zadní z recyklovaného plastu.
  • Rozměry: 38x18x18 cm

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva