Sršně - startovací budka

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro užitečné tvorečky, kteří to s lidmi nemají jednoduché.

799 Kč včetně DPH

Kód: 361/4

Hmotnost: 3,90 kg

Dostupnost: Skladem

Náš tip
  • Startovací budka je vyvinuta podle nejnovějších vědeckých poznatků a zajišťuje ideální klimatické podmínky pro novou kolonii.
  • Patentovaný vchod do budky zamezuje nechtěnému obydlení ptáky, malými savci nebo netopýry.
  • Budka je ideální pro úvodní sršní hnízdo, bezpečný úkryt sršní, ale také pro následné hnízdo.
Počátkem jara, při zahájení budování hnízda, je mladá sršní královna velmi ohrožená. Nedostatek potravy, nepříznivé počasí, ale také nedostatek vhodných hnízdních prostor jsou limitující faktory pro tyto velmi užitečné živočichy, kterých se lidé zbytečně obávají. Královna uvítá suchý a bezpečný prostor, kde si může postavit své hnízdo a udržet ho v optimální teplotě. A to jí tato nová budka pro sršně nabízí!
Pokud se kolonie sršňů zdárně vyvíjí, nakonec jí prostor v této budce přestane stačit. Královna s několika dělnicemi založí v další vhodné dutině nové hnízdo. Dělnice se potom starají o potomstvo na obou místech. Občas se celá kolonie přestěhuje do nového hnízda a staré zůstává opuštěné. Pro účely následného obvykle výrazně většího hnízda doporučujeme velkou budku pro sršně z naší nabídky. Je vhodné ji umístit do vzdálenosti 10 - 50 m od této startovací budky.
Sršni jsou velmi užiteční nejen pro opylování. Loví převážně hmyz a dokážou výrazně zredukovat výskyt nepříjemného hmyzu v okolí budky (mouchy atp.). Ulovený hmyz slouží sršňům částečně jako okamžitá potrava a část – hruď oběti, která je bohatá na bílkoviny, odnesou do hnízda a poslouží jako potrava pro mladé jedince.

Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízda.

Doporučené umístění:
Slunná lokace, min. 1,5 metru vysoko. Samozřejmě je nutno volit takové umístění, aby v těsné blízkosti budky (min. cca 2 metry) neprocházeli lidé. Sršni si své hnízdo v případě ohrožení urputně brání, ale jinak jsou naprosto mírumilovní.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Vletový otvor: průměr 16 mm
  • Rozměry: výška 35 cm x šířka 16 cm x hloubka 17 cm
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Váha: 3,9 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky

Sršně - velká budka
AkceDoprava zdarmaSleva 31%