Záchranný plovák Smajlík – průměr 26 cm

Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Speciálně vytvořený plovák pro záchranu tonoucích se drobných živočichů v nádobách s vodou.

Země původu: Český výrobek

199  včetně DPH

Kód: plovs

Datum dodání: Na dotaz

  • Plovák pro záchranu všech drobných živočichů proti utopení
  • Lze použít ve všech nádobách s vodou nebo bazénech
  • Pro použití od jara do podzimu
  • S průměrem 26cm
Nádoby na zachytávání dešťové vody a podobné nádoby s vodou u domu nebo na zahradě, mají kolmé a hladké stěny. Jsou proto nebezpečné pro řadu drobných živočichů. Zpěvní ptáci, čmeláci, včely i netopýři, ve snaze se napít, často spadnou dovnitř. Kolmé stěny jim neumožní se zachytit a odlétnout, proto se po chvíli v takovéto nádobě utopí.

Plovák Smajlík je svými rozměry (průměr 26 cm) určen právě pro umístění do běžně používaných sudů a podobných nádob, kde často hladina nedosahuje k horní hraně sudu. Svojí konstrukcí umožňuje zvířeti do cca 0,3 kg váhy snadný výlez na plovák, osušení a následný odlet. Při našem testování tento plovák používal hmyz a někdy i ptáci při pití vody ze sudu, kdy přistávali na plovák a pili skrze síťovanou část plováku.

Plovák může zachránit před utopením tyto živočichy: opylovače a další užitečný hmyz, netopýry a zpěvné ptáky. Samozřejmě jej mohou využít i nelétaví živočichové, plovák jim ale neumožní výlez z nádoby.

Plovák jen položíme na vodní hladinu. Zde jej můžeme nechat od jara do podzimu. Nemělo by dojít k ponechání plováku na hladině v zimě. Materiál plováku se mrazem poškodí. Díky snadné manipulaci je plovák Květina vhodný i do sudu, ze kterého často nabíráte vodu do konve. Plovák jen při nabírání vyjmete druhou rukou, nebo ponoříte konví pod hladinu.

Plovák může použít i v zapuštěném bazénu, ale zde dobře nechrání nelétavé živočichy, kteří často padají do zapuštěných bazénů, protože jim neumožňuje výlez z bazénu. Pro tyto účely je vhodnější plovák Froglog z naší nabídky, který ochrání i žáby, ještěrky, veverky a další drobné hlodavce…
Naopak v nezapuštěném bazénu, kam nelétaví živočichové obvykle napadají, tento plovák použít lze. S ohledem na velikost bazénu je ale lepší použít větší množství těchto plováků. Topící se zvíře instinktivně plave podél stěn ve snaze se zachytit, proto - pokud je to možné, jeden plovák uchyťte u stěny bazénu před skimmerem.

Jedná se o první sérii tohoto plováku. Budeme proto rádi, když nám kupující poskytne zpětnou vazbu, jak se plovák osvědčil. Plovák nikdy 100% nezabrání utonutí všech zvířat, ale rádi bychom, aby jich takto zbytečně hynulo co nejméně. Předem děkujeme. 

Varování: Tento výrobek není hračka! Neslouží k ochraně dětí, nebo dospělých před utonutím. Instalace Plováku proto rozhodně neznamená, že můžete nechat dítě v bazénu nebo u nádoby s vodou bez dozoru dospělé osoby. Plovák nezabrání utopení (lidí) při plavání!


Specifikace:

  • Vyrobeno v ČR
  • Průměr: 26 cm
  • Barva: modro/žluto/bílá

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky