Domek pro berušky a včelky samotářky

Z přírodního materiálu Dřevo s FSC certifikací Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Hmyzí hotel pro užitečný hmyz.

569 Kč včetně DPH

Kód: LBT4

Hmotnost: 0,58 kg

Dostupnost: Skladem

  • Originální hmyzí domek pro rozmnožování i zimní úkryt berušek (slunéček) a včelek samotářek
  • Naplněný hmyzí domeček zajistí perfektní zimní úkryt i letní útočiště
  • S bočním pozorovacím okénkem z plexiskla
  • Dutinky slouží jako úkryt pro rozmnožování včelek samotářek
  • Horní část se otvírací střechou naplní slámou nebo senem a je ideální pro berušky, ale třeba i zlatoočky
  • Vyrobeno z kvalitního FSC dřeva
Berušky a zlatoočky jsou velcí jedlíci mšic. Přilákáním tohoto hmyzu do zahrady snížíte spotřebu škodlivých chemických postřiků proti mšicím. Víte, že jedna beruška sní za svůj život více než 4000 mšic?
K jejich přilákání pomůže naplnění domku suchou trávou (berušky a včelky samotářky) a při naplnění kůrou můžete přilákat i zlatoočky. Naplnění je velmi snadné, jen otevřete střechu.

Včely samotářky mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny přitom opylují nejlépe a často nahrazují běžné včely. Bohužel jich v přírodě ubývá a jejich přirozená útočiště a domovy mizí. Intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí. Včely samotářky jsou velmi mírumilovné, některé druhy žihadla nemají, jiné je použijí jen tehdy, pokud se cítí ohrožené na životě.

Více informací o samotářkách najdete na www.vcelkysamotarky.cz. Více o užitečném hmyzu najdete na www.zivotnazahrade.cz.

Doporučené umístění: Domek umístěte na slunné a suché místo. Pro snadné pozorování včelek doporučujeme umístit domek tam, kde se často pohybujete.

Tento hmyzí domek běžně využívají: berušky, zlatoočky, včelky samotářky, případně škvoři
 

 Specifikace:

  • Rozměr (v x š x d): 26 x 12 x 16 cm
  • Dřevo s FSC certifikátem - Certifikace FSC představuje důvěryhodný systém lesní certifikace a certifikace spotřebitelského řetězce s celosvětovou působností. Díky své transparentnosti, otevřenosti všem zájmovým skupinám a striktním sociálním a ekologickým standardům má FSC podporu největších environmentálních organizací.
  • Váha: 0,6 kg

Wildlife World

Britská firma Wildlife World je známá svojí láskou ke zvířatům a přírodě. A tak se není čemu divit, že kromě toho, že ve svých vlastních dílnách vyrábí unikátní sortiment budek, domečků a krmítek, věnuje se i osvětě a spolupráci s ekologickými organizacemi. Ve výrobě důsledně využívá jen certifikované FSC dřevo a ekologicky šetrné barvy a recyklovaný papír. Podporuje i organizace zabývající se ochranou klimatu.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky