Hmyzí domek - pro včelky samotářky a další užitečný hmyz

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Ekologický výrobní proces Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Hmyzí domek k dodělání s dětmi.

Země původu: Český výrobek

539  včetně DPH

Kód: HDMA

Dostupnost: Skladem

Novinka
  • K pověšení na stěnu, na terasu, strom, nebo třeba postavení na špalek nebo zídku
  • Pro včelky samotářky, motýly, vosíky, zlatoočky, slunéčka
  • Bez nátěru
  • Dodáváno s dutinkami z drceného bambusu
  • Ze smrkového dřeba, ekologicky lepné desky a voděodolné překližky
Nový hmyzí hotel z naší české výroby můžete pověsit na stěnu, na terasu, strom, nebo třeba postavit na špalek nebo zídku.

Horní a spodní část slouží včelkám samotářkám, které v dutinkách hledají úkryt i prostor pro rozmnožování. Samotářky jsou výborní opylovači a drží se v takových dutinkách po generace.
Prostřední část bude využita dle náplně, kterou zvolíte. Pokud necháte její vnitřní prostor prázdný, mohou jej využít například mírumilovní vosíci pro umístění svého hnízda, pokud tam vložíte napříč jen klacík, může takový prostor sloužit jako úkryt při nepohodě pro motýly a můry. Pokud jej naplníte kůrou, štěrbiny mezi kůrou rádi využívají zlatoočky. Při naplnění slámou nebo senem je takový prostor atraktivní pro slunéčka. Zlatoočka i slunéčka jsou užitečnými predátory mšic. Při umístění na špalek jej mohou využít i další likvidátoři mšic - škvoři.

Domek je bez nátěru, v nabídce i varianta s malou skleničkou ekologické olejové barvy pro případný nátěr. Dutinky z drceného bambusu do spodní část jsou dodávány zvlášť a je potřeba si je nastříhat a vložit do domku. Dutinky by se neměly dotýkat kovové mřížky, která zabraňuje vytahování dutinek a vyzobání vajíček nebo larev samotářek ptáky. Nechte proto mezi mřížkou a dutinkami mezeru cca 1 cm.

Stříhání, vkládání i případný nátěr můžete dělat s dětmi, takové budování domku pro užitečný hmyz je bude bavit, nemluvě o následném pozorování hmyzu. Aby jim při pozorování nic neuniklo, snažte se vybrat pro umístění takový prostor, kde se často pohybujete.

Domek je vyroben z ekologicky lepené desky, smrkového dřeva českého původu a voděodolné překližky.

Tento domek využijí: 
včelky samotářky a dle náplně střední části (není součástí výrobku) vosíci, motýli, zlatoočka, slunéčka, škvoři…
Doporučené umístění: slunné teplé místo, chráněné před severním větrem. Na zimu je možné domek uklidit do nevytápěných prostor (kůlna), ale nezapomeňte jej v předjaří vrátit na původní místo.


Specifikace:

  • Rozměry: 23 x 17 x 10 cm
  • Vyrobeno z: ekologicky lepená deska, smrkové dřevo, voděodolná překližka
  • Obsahuje: 15 dutinek k nastříhání a vložení do spodní části
  • Vyrobeno v ČR

 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky