Ptačí budka 1B - otvor 3,2 cm

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Ptačí budka pro sýkorky, rehky, vrabce, brhlíky nebo lejsky. Bezpečná, nezničitelná, snadno se čistí.

Vletový otvor budky: 32 mm

675 Kč včetně DPH

Kód: 102/3-ekb

Hmotnost: 4,00 kg

Dostupnost: Skladem

 • Kulatý tvar budky ideálně napodobuje stromové dutiny a zvyšuje pravděpodobnost osídlení budky
 • Ptáci jsou v budce v bezpečí před strakapoudy, protože ti nedokážou dřevocement rozklovat
 • Průměr vletového otvoru je 3,2 cm
 • Vnitřní průměr ptačí budky je 12 cm
 • Čelní panel je odnímatelný
 • Budka se snadno čistí a kontroluje
 • Tvarovaný vnitřní strop budky umožňuje její využití i pro netopýry
Základní a nejoblíbenější typ ptačí budky z nabídky firmy Schwegler. Tuto budku uvítá většina zahradních ptáků, pokud byste ale chtěli ubytovat přednostně menší ptáky o velikosti modřinky, máme v nabídce i variantu s průměrem vletového otvoru 26 mm. Dřevocement Schwegler má dobré tepelně izolační vlastnosti, a to jak v případě, že je venku horko, tak v mrazech, kdy se mohou ptáci v budce ukrývat při nepřízni počasí.

Čelní panel budky je odnímatelný, dá se dokoupit i samostatně s různými rozměry vletových otvorů, což dovoluje kombinaci panelů dle potřeby. Součástí balení je kromě budky také kovový závěs a hliníkový hřebík. Obojí můžete ale zakoupit i zvlášť zde, pokud něco z toho omylem ztratíte.

Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění: Budka se obvykle přidělává ke stromu speciálním hliníkovým hřebíkem, který je součástí balení. Budku lze zavěsit také na silnější větev, což je užitečné v zahradách, kde nejsou žádné stromy s vysokými kmeny. Lze přidělat i na zeď. Připojený drát je velmi pevný, nehrozí pád budky, přitom ji lze ale snadno sundat.

Ptačí budka pro: všechny druhy sýkor, rehky zahradní, brhlíky lesní, lejsky bělokrké, vrabce, netopýry

Nejvhodnějším obdobím pro zavěšení ptačí budky je podzim. Může se to zdát brzy, protože hnízdní sezóna začíná až na jaře, ale dělá se to z toho důvodu, že ptáci, kteří u nás zimují, si vybírají místo pro hnízdění už od podzimu a budka stihne navíc trochu zapadnout do prostředí (takzvaně opršet). Vyvěšování budek v předjaří a brzy z jara slouží pak především pro ty druhy, které se k nám vracejí ze zimovišť. Jinak samozřejmě platí, že lze budku pověsit i kdykoliv během roku, dříve nebo později ji ptáci objeví a snad i obsadí. Zkušenosti ukazují, že se vám v budce může ubytovat i jiné zvíře než pták. V zimě může v budce hibernovat např. plch.

Ptáci si staví každý rok nové hnízdo, proto se doporučuje po hnízdní sezóně před příchodem zimy budku vyčistit. Omezí se tím přenos ptačích parazitů mezi sezónami. Předem se ale ujistěte, že v budce už ptáci nehnízdí. Budky slouží ptákům nejen k hnízdění, ale v zimě také jako úkryt při nepříznivém počasí nebo k nocování. Více informací o údržbě budek se dočtete v našem článku na blogu Čištění ptačích budek. Detailnější text o ptačích budkách (typy, výběr, zavěšení) najdete na blogu zde.

„Typ dřevocementové budky 1B je základní a nejlevnější typ ptačí budky značky Schwegler. To z něj dělá nejprodávanější model na trhu, rozhodně se ale nemusíte bát, že by byl nějak ošizený. Pokud je pro vás prioritou bezpečnost ptáků v budce, tak o fous lepší je v tomto typ 2M s kónickou střechou. I tak si ale můžete být jistí, že značka Schwegler je prostě dobrá volba a jednička na trhu s ptačími budkami.“ - Markéta

Ptačí budka má vnější rozměry 26 x 17 x 18 cm a vnitřní průměr 12 cm.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

 • Barva: hnědá
 • Součástí dodávky je budka s odnímatelným panelem, ocelové zavěšení a speciální hliníkový hřebík
 • Materiál: dřevocement Schwegler
 • Průměr vletového otvoru: 3,2 cm
 • Venkovní rozměry: 26 x 17 x 18 cm
 • Vnitřní rozměry: průměr 12 cm
 • Váha: cca 3,6 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky