Ptačí budka 2M - otvor 3,2 cm

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu

Zavěšení na větev zvyšuje bezpečí před predátory.

659  včetně DPH

Kód: 111/5-ekb

Datum dodání: Na dotaz

  • Konická střecha a zavěšení na drát zvyšuje ochranu ptáčat před predátory (kočky, kuny).
  • Kulatý tvar budky ideálně napodobuje přirozené dutiny a zvyšuje pravděpodobnost osídlení budky.
  • Tvarovaný vnitřní strop budky umožňuje její využití i pro netopýry.
  • Průměr vletového otvoru je 3,2 cm. Vnitřní průměr budky je 12 cm.
Čelní panel je otvírací, dá se dokoupit i samostatně s různými rozměry vletových otvorů, což dovoluje kombinaci panelů dle potřeby. Budka se snadno čistí a kontroluje.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.
Doporučené umístění: Tyto budky jsou velmi populární v zahradách, a hlavně na ovocných stromech, které nemají dostatečně vysoký kmen. Zde se snadno zavěšují přímo na silnější větev.
Tuto budku běžně využívají: všechny druhy sýkorek, rehek, brhlík, vrabci, ale často i netopýři
 

Specifikace:

  • Barva budky je hnědá.
  • Součástí dodávky je budka s odnímatelným panelem, ocelové zavěšení na větev
  • Vnější rozměry: 35 x 16 x 17 cm
  • Vnitřní rozměry: průměr 12 cm
  • Váha: 3,7 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva