Ptačí budka 2M - otvor 2,6 cm

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Ptačí budka pro menší sýkorky, zavěšení na větev zvyšuje ochranu před predátory.

Vletový otvor budky: 26 mm

699 Kč včetně DPH

Kód: 114/6-ekb

Hmotnost: 3,60 kg

Dostupnost: Skladem

 • Kónická střecha a zavěšení na drát zvyšují ochranu ptáčat před predátory
 • Kulatý tvar budky ideálně napodobuje stromové dutiny a zvyšuje pravděpodobnost osídlení budky
 • Ptáci jsou v budce v bezpečí před strakapoudy, protože ti nedokážou dřevocement rozklovat
 • Průměr vletového otvoru je 2,6 cm
 • Vnitřní průměr ptačí budky je 12 cm
 • Čelní panel je odnímatelný
 • Budka se snadno čistí a kontroluje
 • Tvarovaný vnitřní strop budky umožňuje její využití i pro netopýry
Základní typ ptačí budky z nabídky firmy Schwegler, oproti typu 1B je tato budka s kónickou střechou ještě bezpečnější, protože predátoři (kočka, kuna apod.) se nemůžou posadit na střechu budky a ohrožovat mláďata uvnitř. Navíc má budka i ocelové zavěšení na větev stromu a díky tomu může být dál od kmene stromu v prostoru, kam se nenechavé tlapky predátorů jen tak nedostanou.

Tuto budku uvítají menší druhy zahradních ptáků, pokud byste ale chtěli univerzálnější budku, máme v nabídce i variantu s průměrem vletového otvoru 32 mm. Dřevocement Schwegler má dobré tepelně izolační vlastnosti, a to jak v případě, že je venku horko, tak v mrazech, kdy se mohou ptáci v budce ukrývat při nepřízni počasí.

Čelní panel budky je odnímatelný, dá se dokoupit i samostatně s různými rozměry vletových otvorů, což dovoluje kombinaci panelů dle potřeby. Součástí balení je kromě budky také kovový závěs. Pokud byste ho nechtěně ztratili, prodáváme ho i zvlášť.

Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění:
Tyto budky jsou velmi populární v zahradách a hlavně na ovocných stromech, které nemají dostatečně vysoký kmen. Zde se snadno zavěšují přímo na silnější větev. Připojený drát je velmi pevný, nehrozí pád budky, přitom ji lze ale snadno sundat.

Ptačí budka pro: menší druhy sýkor, někdy střízlíky.

Nejvhodnějším obdobím pro zavěšení ptačí budky je podzim. Může se to zdát brzy, protože hnízdní sezóna začíná až na jaře, ale dělá se to z toho důvodu, že ptáci, kteří u nás zimují, si vybírají místo pro hnízdění už od podzimu a budka stihne navíc trochu zapadnout do prostředí (takzvaně opršet). Vyvěšování budek v předjaří a brzy z jara slouží pak především pro ty druhy, které se k nám vracejí ze zimovišť. Jinak samozřejmě platí, že lze budku pověsit i kdykoliv během roku, dříve nebo později ji ptáci objeví a snad i obsadí. Zkušenosti ukazují, že se vám v budce může ubytovat i jiné zvíře než pták.

Ptáci si staví každý rok nové hnízdo, proto se doporučuje po hnízdní sezóně před příchodem zimy budku vyčistit. Omezí se tím přenos ptačích parazitů mezi sezónami. Předem se ale ujistěte, že v budce už ptáci nehnízdí. Budky slouží ptákům nejen k hnízdění, ale v zimě také jako úkryt při nepříznivém počasí nebo k nocování. Více informací o údržbě budek se dočtete v našem článku na blogu Čištění ptačích budek. Detailnější text o ptačích budkách (typy, výběr, zavěšení) najdete na blogu zde.

Ptačí budka má vnější rozměry 35 x 16 x 17 cm a vnitřní průměr 12 cm.

„Budka 2M je druhý nejprodávanější typ ptačí budky od firmy Schwegler. Originální řešení střechy a zavěšení na větev stromu do prostoru znamená větší bezpečí pro ptáčata uvnitř budky. Budku 2M si můžete pořídit ve dvou typech vletového otvoru. Větší vletový otvor je univerzálnější, ale pokud chcete ubytovat ptačí druh, který je drobnější (např. sýkorku modřinku), u menšího vletového otvoru máte jistotu, že se větší konkurence (např. typicky sýkora koňadra) do budky nedostane.“ - Markéta

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

 Specifikace:

 • Barva: hnědá
 • Součástí dodávky je budka s odnímatelným panelem a ocelové zavěšení na větev
 • Materiál: dřevocement Schwegler
 • Vnější rozměry: 35 x 16 x 17 cm
 • Vnitřní rozměry: průměr 12 cm
 • Průměr vletového otvoru: 2,6 cm
 • Váha: 3,7 kg
   

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky