Ptačí budka 4 s ochranou proti predátorům - pro sovy

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Bezpečná budka pro sovy, může sloužit také kavkám a holubům doupňákům.

Vletový otvor budky: 80x90 mm

2 499 Kč včetně DPH

Není skladem
Sledovat produkt

Kód: 183/2

Hmotnost: 10,00 kg

Dostupnost: Na dotaz

Doprava zdarma
 • Budka je vybavena odnímatelným ochranným panelem z galvanizovaného plechu v hnědé barvě, který chrání ptáky a hlavně mláďata před predátory.
 • Rozměr vletového otvoru je 8 x 9 cm. Vnitřní průměr budky je 20 cm.
 • Soví budky se instalují v parcích a lesích. Důvodem je snaha o zvýšení stavů sov u nás, ale i boj s přemnoženými hlodavci (myši), které sovy dobře loví. Budka nahrazuje sovám dutiny vydlabané strakapoudy ve starých stromech, kterých v krajině ubývá.
 • Pro nocování je využívána i strakapoudy.
Budka má odnímatelný přední panel, takže se snadno čistí. Pro nalákání ptáků k hnízdění se doporučuje do ní nasypat na dno trochu pilin nebo hoblin, případně trouchu ze starého pařezu.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění: Budka se obvykle přidělává ke stromu speciálním hliníkovým hřebíkem, který je součástí budky. Doporučená výška zavěšení budky je 4–6 m.
Tuto budku běžně využívají: Sýc rousný, holub doupňák, kavka obecná, kulíšek nejmenší, na nocování datlové a strakapoudi.

Ptačí budka má vnější průměr 25 cm a výsku 44 cm a vnitřní průměr 20 cm.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

 • Barva: hnědá
 • Součástí dodávky je budka s odnímatelným panelem a přídavným plechovým čelním panelem, ocelové zavěšení na strom a speciální hliníkový hřebík
 • Materiál: dřevocement Schwegler
 • Vnitřní rozměry budky: průměr 20 cm
 • Vnější rozměry budky : průměr 25 x 44 cm
 • Rozměr vletového otvoru: 8 x 9 cm
 • Váha: cca 10,3 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky