Ptačí hnízda 9B jiřičky - dvojité

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Náhradní hnízda pro jiřičky.

899 Kč včetně DPH

Kód: 312/6

Hmotnost: 2,80 kg

Dostupnost: Skladem

  • Hnízda ideálně nahrazují vlastní hnízda jiřiček a umožňují jim zahájit hnízdění ihned po jarním příletu.
  • Tato hnízda jsou velmi prodyšná, a proto dobře splňují všechny vlastnosti přírodních hnízd.
  • Zadní stěna je z venkovní dřevotřísky bez formaldehydu.
Jiřičky mají v dnešní moderní krajině stále větší problémy najít dostatek vhodného materiálu ke stavění svých hnízd. Bláto, které se jim podaří najít, nedrží a omítky budov jsou stále hladší. A tak se stane, že hnízda padají (v horším případě i s ptáčaty). K tomu přispívají i vibrace způsobené nákladními auty nebo vlaky.

Jiřičky jsou velmi společenské, a proto preferují minimálně 2 hnízda vedle sebe. Čistění není nutné, ale je doporučené při kontrole umělých hnízd (po odletu jiřiček). Jiřičky se vracejí každý rok hnízdit na stejné místo, někdy proto trvá trochu déle, než zahnízdí poprvé v novém hnízdě.
Pokud chcete zabránit padání výkalů na zem nebo na fasádu, je snadné pod hnízdo namontovat ochranné prkno. Pokud nemáte vhodný přesah střechy, lze hnízdo umístit i na běžnou zeď a horní desku hnízda oplechovat, případně použít jiný typ hnízda z naší nabídky.

Toto umělé hnízdo pro jiřičky je vyrobeno ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost hnízda (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízda.

Doporučené umístění: Hnízda se umisťují na chráněné venkovní zdi (ideálně světlé) pod přesah střechy. Minimální výška umístění hnízda by měla být 2 metry.
Toto hnízdo běžně využívají: jiřičky obecné a občas i jiní ptáci.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Rozměry: 11 x 46 x 14 cm
  • Materiál: dřevocement Schwegler, venkovní překližka
  • Váha: 2,7 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky