PUER bělící prášek na bázi aktivního kyslíku, sůl na skvrny - sáček 1000g

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Vhodné pro ČOV a septiky Bez živočišných složek Bez palmového oleje Netestováno na zvířatech

Slouží k bělení bílého prádla i pro namáčení a odstraňování skvrn u barevného prádla se stálou barevností.

Certifikace: Bez živočišných složek

Certifikace: Netestováno na zvířatech

Palmový olej: Ne

Obsah gr: 1000

185 Kč včetně DPH

Kód: 00010

Hmotnost: 1,10 kg

Dostupnost: Skladem

  • S dezinfekčním a bělícím účinkem
  • Obsahuje prací sodu obohacenou o kyslík
  • Vhodný i pro domácí ČOV a septiky
  • Neobsahuje fosfáty, chlór, syntetické vůně, enzymy ani optické zjasňovače
Jedná se o perkarbonát sodný - prací sodu (uhličitan sodný) obohacenou kyslíkem. Při působení tepla a vlhka se kyslík uvolňuje a tvoří peroxid vodíku, který má dezinfekční a bělící účinek. Při zahřátí se ve vodě rozkládá na sodu, vodu a kyslík a je tedy zcela biologicky rozložitelný a vhodný pro použití s čističkou vody nebo septikem. PUER je účinný při teplotách 40 °C a vyšších.

Použití:
Při praní bílého prádla v pračce: přidáme 1-2 lžíce do zásobníku spolu s pracím prostředkem. Při namáčení silně znečistěného prádla rozpustíme 1-2 lžíce prášku v teplé vodě (cca na 10 litrů), prádlo necháme namočené nejlépe přes noc.

Čistění WC: Do mísy nalijeme konvici horké vody (ve studené vodě se prášek nerozpustí a nezaktivuje) a vsypeme 1-2 lžíce prášku PUER. Necháme minimálně 10 minut rozpustit, potom štětkou mísu omyjeme. Při usazeném vodním kameni necháme působit přes noc a pro zvýšení čistícího účinku přidáme lžíci odstraňovače vodního kamene Tierra Verde nebo půl hrnku teplého octa. Pokud se nepodaří odstranit případný déle střádaný nános usazenin v toaletě, opakujeme postup znovu, případně použijeme plastovou drátěnku.

Čistění odtoků dřezu, umyvadel a vany:
Do odtoku nasypte 1-2 lžíce prášku PUER a zalijte hrnkem teplého octa. Ocet s práškem vytvoří pěnu a rozpustí mastné usazeniny. Necháme chvíli působit a potom zalijeme teplou vodou. Silně znečistěné vany a umyvadla nebo při likvidaci koupelnových plísní nasypeme na daná místa a přidáme teplou vodu, necháme působit alespoň 15 minut. Poté vydrhneme a spláchneme čistou vodou.
 

Specifikace:

  • 1 kg sáček
  • Složení: 100 % perkarbonát sodný (CAS 15630-89-4)

Tierra Verde

Firma TIERRA VERDE s.r.o. byla založena v roce 2008 a je českou společností bez zahraniční účasti. Jejím cílem je vyrábět výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a s co nejpozitivnějším vlivem na člověka a společnost.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky