Semínková směs Letničky pro včely 10g

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Letničky pro včely a další opylovače.

39 Kč včetně DPH

Kód: plantalpv

Hmotnost: 0,01 kg

Dostupnost: Skladem

  • Letničky pro včely a další opylovače
  • 6 druhů bylin
  • Osivo stačí na 5 m2 plochy, i takto malý kousek může pomoci
Různobarevná směs letniček, které kvetou od časného léta do podzimu. Především v pozdním létě a začátkem podzimu pomáhají doplňovat ubývající pastvu. Rostliny jsou vyhledávány včelami, ale i motýly, včelkami samotářkami a dalšími opylovači.

Tato směs není vytrvalou květnatou loukou. Pro dobré kvetení je vhodné vysévat každý rok znovu. Po vegetaci je možné zbytky rostlin zarytím použít jako hnojení.

Když je zima mírná, mohou některé rostliny nebo nové podzimní semenáče přežít a následující rok opět rozkvétat. V takovém případě je vhodné starý porost po skončení vegetace posekat ve výšce asi 10 cm nad zemí a posekanou hmotu z porostu odstranit. Protože se nejedná o původní přírodní společenství rostlin, objeví se zde další vytrvalejší druhy, např. pampelišky a též přírodní dřeviny.

Stanoviště: slunné, na půdu jsou nenáročné, vhodné na půdu střední až sušší
Vytrvalost: jednoletá květnatá louka
Doporučený výsev pro ruční setí: 2g na 1m2 (pro setí secím strojem 1g na 1m2)

Složení směsi: 
brutnák lékařský (Borago officinalis), jetel inakarnát (Trifolium incarnatum), měsíček zahradní (Calendula officinalis), sléz lesní maurský (Malva sylvestris var. mauritianum), svazenka vratičolistá (Phacelia tanacetifolia), sluncovka kalifornská (Eschscholzia californica)
 

Specifikace:

  • Složení: brutnák lékařský (Borago officinalis), jetel inakarnát (Trifolium incarnatum), měsíček zahradní (Calendula officinalis), sléz lesní maurský (Malva sylvestris var. mauritianum), svazenka vratičolistá (Phacelia tanacetifolia), sluncovka kalifornská (Eschscholzia californica)
  • Na cca 5 m2
  • Český výrobek

Planta Naturalis

Planta Naturalis je malá česká firma z Markvartic u Sobotky. Již od roku 1993 se věnují hlavně květnatým loukám a všemu, co s nimi souvisí. Dlouhodobě sledují vzájemné vztahy mezi rostlinami, aby sestavili nejlepší složení směsí osiv pro založení krásných a odolných květnatých luk.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky