Včelky samotářky - dům pro snadné pozorování typ 2020

Z přírodního materiálu Dřevo s FSC certifikací Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU CO2 neutrální výroba Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Hmyzí domek s odklápěcí střechou pro snadné pozorování.

819 Kč včetně DPH

Kód: SBH2

Hmotnost: 1,70 kg

Dostupnost: Skladem

  • Unikátní hmyzí domek je konstruován speciálně k přilákání včel samotářek.
  • Ty nevytvářejí roje, jsou přátelské a bezpečné k dětem a domácím mazlíčkům. Tyto včelky lákají jednotlivé otvory ve dřevě a naše konstrukce tak dokonale nahrazuje prostředí, které v moderních zahradách chybí.
  • Hmyzí domek lze snadno rozložit a vidět formace malých buněk, kde včely samotářky kladou vajíčka, nebo zde jsou jinak aktivní. Lze tak snadno sledovat postupný vývoj larev.
  • Vylepšený typ domku umožňuje odklápět střechu a pozorovat dění v dutinkách pod vloženým plexi okénkem.
  • Vyrobeno z kvalitního FSC dřeva.
Tento výrobek je užitečným pomocníkem pro zahradníky, láká včely samotářky do zahrady, kde opylují květiny, ovoce a zeleninu.
Počet včel v přírodě rychle klesá, i když jsou to přírodní a nejlepší opylovači pro Vaši zahradu. Domeček je atraktivní a snadno umístitelný v zahradě.

Doporučené umístění: Teplé, slunné místo, chráněné před studeným větrem.

Tento hmyzí domek využívají: včelky samotářky. Ty mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny opylují přitom nejlépe a často nahrazují běžné včely. Bohužel jich v přírodě ubývá a jejich přirozená útočiště a domovy mizí. Intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí. Včely samotářky jsou velmi mírumilovné, některé druhy žihadla nemají, jiné je použijí jen tehdy, pokud se cítí ohrožené na životě.

Více informací o těchto užitečných opylovačích najdete na našich webech www.zivotnazahrade.cz a nebo www.vcelkysamotarky.cz

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.


Specifikace:

  • Rozměry: 17 x 16 x 18 cm
  • Hmotnost: 1,7 kg

Wildlife World

Britská firma Wildlife World je známá svojí láskou ke zvířatům a přírodě. A tak se není čemu divit, že kromě toho, že ve svých vlastních dílnách vyrábí unikátní sortiment budek, domečků a krmítek, věnuje se i osvětě a spolupráci s ekologickými organizacemi. Ve výrobě důsledně využívá jen certifikované FSC dřevo a ekologicky šetrné barvy a recyklovaný papír. Podporuje i organizace zabývající se ochranou klimatu.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky