Víceletá směs pro opylovače

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu

Pro pestřejší zahradu a pomoc opylovačům – na cca 5 m2.

55  včetně DPH

Kód: sem2

Dostupnost: Skladem

  • V české monokulturní krajině mají užiteční hmyzáci čím dál tím větší problém najít po celou sezonu dostatek různorodé, nechemizovavané potravy.
  • Tuto směs semínek sestavila a ručně nasáčkovala Jana Nováková, absolventka Kurzů permakulturního designu u Jaroslava Svobody (www.janinyzahrady.cz).
  • Složené spíš z vyšších odolných druhů. Osivo stačí na 5 m2 plochy. Ano i takto malý kousek může pomoci.
Směs je sestavena tak, aby na této ploše neustále něco kvetlo. První rok vykvétají jednoleté druhy, které se mohou samy vysemenit a přežít do dalších let, dokud budou mít mezeru v porostu. V příštích letech pokvetou dvouleté a vytrvalé druhy. Postupně jistě dojde i k obohacení druhy z okolí.
                    
Složení: Divizna velkokvětá (Verbascum densiflorum), dobromysl obecná (Origanum vulgare), hvozdík kartouzek (Dianthus carthusianorum), jetel inkarnát (Trifolium incarnatum), jetel luční (Trifolium pratense), kohoutek věncový (Lychnis coronaria), krvavec toten (Sanguisorba officinalis), lnice květel (Linaria vulgaris), měsíček lékařský (Calendula officinalis), mydlice lékařská (Saponaria officinalis), ostrožka východní (Consolida orientalis), pupalka dvouletá (Oenothera biennis), řepík vonný (Agrimonia procera), sléz pižmový (Malva moschata), vičenec ligrus (Onobrychis viciifolia), vojtěška setá (Medicago sativa)                        
Výsev a péče: Semena vysít rovnoměrně na běžně připravený záhon a opatrně rukou nebo hrabičkami zapravit do půdy nebo jemně zasypat zeminou, nejlépe během března/dubna. Požadavky na pěstování jsou podobné běžným zahradním rostlinám. První rok vykvétají jednoleté druhy, které se mohou samy vysemenit a přežít do dalších let, dokud budou mít prostor v porostu. V příštích letech pokvetou dvouletky a trvalky. Osivo stačí  na plochu 5 – 10 m2


Specifikace:

  • Složení: Divizna velkokvětá (Verbascum densiflorum), dobromysl obecná (Origanum vulgare), hvozdík kartouzek (Dianthus carthusianorum), jetel inkarnát (Trifolium incarnatum), jetel luční (Trifolium pratense), kohoutek věncový (Lychnis coronaria), krvavec toten (Sanguisorba officinalis), lnice květel (Linaria vulgaris), měsíček lékařský (Calendula officinalis), mydlice lékařská (Saponaria officinalis), ostrožka východní (Consolida orientalis), pupalka dvouletá (Oenothera biennis), řepík vonný (Agrimonia procera), sléz pižmový (Malva moschata), vičenec ligrus (Onobrychis viciifolia), vojtěška setá (Medicago sativa)
  • na 5m2 půdy

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva