Recenze: Moudrost starých psů

0 691

Každý majitel psa se jednoho dne probudí a zjistí, že z jeho roztomilého štěňátka se stal důstojný senior. Stáří se zkrátka nevyhýbá nikomu. Jak toto mnohdy obtížné období prožít s láskou, grácií, ohleduplností a vděčností se dozvíte v knize Moudrost starých psů, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta roku 2018.

Autorka Elli H. Radingerová v publikaci mistrně probírá psí stáří a s ním spojené radosti i starosti. Citlivě se dotýká velmi těžkých témat, se kterými se bude muset postupem času potýkat každý pejskař. S pokorou zde mluví o zdravotních problémech, které bohužel patří k přibývajícímu věku. Hovoří zde o neúprosném čase, který rychle plyne, o smrti i smutku, jenž je s tím spojený. Vypráví svým čtenářům o nekonečném množství lásky a oddanosti, které nám staří psi mohou dát. Popisuje zde mnoho úžasných věcí, jenž život se psím seniorem přináší a zároveň nám ukazuje mnohé životní moudrosti, které by jsme se měli od našich čtyřnohých přátel naučit, například brát každý den jako dar či odpouštět.

Titul je psán lehkým a velmi čtivým stylem, formou příjemného vyprávění, které navozuje dojem, že spisovatelka příběh vypráví přímo konkrétnímu čtenáři.

Velmi se mi líbilo, jak autorka s láskou popisuje psí stáří. Díky tomu si mohou čtenáři lépe představit, co staří psi prožívají a lépe se do nich vcítit.

Osobně musím přiznat, že jsem díky této publikaci prožila mnoho tzn. aha momentů a uvědomila jsem si spoustu důležitých věcí. Velice mně zaujala například část, ve které spisovatelka zmiňuje čas, který nenávratně plyne. Připomíná nám, že častokrát odkládáme procházky, mazlení i hraní s naším čtyřnohým kamarádem na „…až dodělám tohle a až se vrátím“ až je nakonec příliš pozdě…

Velkým plusem je určitě obrovské množství cenných informací, kterými je dílo doslova přeplněné. Díky nim můžeme našim čtyřnohým staříkům lépe porozumět.

Pomyslnou třešničkou na dortu je určitě 10 korunový výtěžek z každé prodané publikace pro psí útulky.

Za povšimnutí určitě stojí překrásné fotografie, které nás titulem provázejí, stejně jako velmi zdařilá obálka díla. Jedinou drobnou vadou na kráse jsou zlatá písmena na obálce publikace, která se velmi brzy osahají.

Knihu bych doporučila naprosto všem pejskařům, kteří chtějí svým čtyřnohým kamarádům lépe porozumět a nezáleží na tom, zda mají doma malé štěňátko či seniora.

Knihu můžete zakoupit zde.

Autor: Zdeňka Kudová

Recenzi zveřejňujeme se souhlasem autorky a Zdeňce moc děkujeme.

Mohlo by vás také zajímat

Zanechte komentář