Krmítko a pítko pro veverky

Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Vše pro veverky na jednom místě.

749 Kč včetně DPH

Kód: krpivev

Hmotnost: 1,38 kg

Dostupnost: Skladem

 • Pro přilákání veverek na zahradu a jejich častější a pravidelný pobyt zde.
 • Větší průhledná plocha usnadňuje veverkám nalezení potravy v krmítku.
 • Veverky velmi brzy přijdou na to, jak krmítko otevřít.
 • Veverky ocení vodu hned vedle potravy.
Krmítko bylo vyvinuto ve spolupráci s manželi Soukupovými, provozovateli vyhlášené Záchranné stanice pro veverky Pinky, kde jsou naše krmítka používána. Díky zavírací stříšce je potrava nedostupná pro ptáky, kteří obvykle veverkám na běžných krmítkách vše snědí.
Otvírací stříška je konstruována tak, aby nemohla zůstat otevřená. Do krmítka tak nemůže napršet a má dostatečný přesah, aby šlo krmítko otevřít i odrostlejším mláďatům. Čelní průhledná stěna je odnímatelná a po jejím vyjmutí se krmítko snadno čistí. Vodorovné prkno před krmítkem je nyní prodlouženo pro větší pohodlí veverek.
Krmítko může být velmi snadno plněno oříšky nebo jinou potravou pro veverky. Součástí výrobku jsou i pokyny, jak a čím správně veverky krmit.

Přídavné pítko se připevní velmi snadno 2 vruty ze spodní strany krmítka. Nerezová miska je odnímatelná, takže ji můžete snadno čistit a doplňovat.
Po přidělání na krmítko udělejte ještě nové otvory skrz dno krmítka, aby mohla odtékat případná vlhkost v krmítku, která se tam může dostat při extrémních deštích nebo sněhové pokrývce.
Misku pravidelně čistěte a doplňujte čerstvou vodou. V zimě voda v misce zamrzne a mohlo by dojít k poškození misky, proto v mrazech toto pítko nepoužívejte.
TIP: Pokud veverky ještě krmítko neobjevily, umístěte do něj oříšky ve slupce pro nalákání. Veverkám někdy jim chvíli trvá, než pochopí, že krmítko musí odklopit.

Doporučené umístění krmítka s pítkem: Doporučujeme umístit tak vysoko od země, aby k němu nemohli psi, ideálně na kmen stromu sousedícího s dalšími stromy. Je lepší umístit krmítko do stínu, kde se zbytky jídla v létě tak rychle nekazí. Veverky jsou velmi zranitelné, a přestože jsou poměrně rychlé, u země je ohrožují hlavně psi. Proto umístěte krmítko tak, aby psi nemohli veverky přibíhající ke krmítku po zemi snadno ulovit. 
Proč mít krmítko pro veverky v zahradě?
Veverky jsou milá stvoření. Pokud bydlíte v oblasti, kde se veverky alespoň občas vyskytují, je možné je nalákat na krmítko a pozorovat je při jejich pravidelných návštěvách. Zvláště v zimě je dokrmování veverek užitečné, protože v té době mají nedostatek jídla. Přitom již v únoru rodí mláďata.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

 

Specifikace:

 • Rozměry (v x š x h): cca 27 x 13 x 27 cm
 • Český výrobek
 • Vyrobeno z ekologicky lepeného masivního dřeva a kvalitního plexiskla
 • Miska pítka je z nerezu, objem cca 200 ml.
 • Součástí výrobku jsou i pokyny, jak a čím krmit
 • Krmítko není, z ekologických důvodů, nijak ošetřeno. Případný nátěr ekologickou, vodou ředitelnou barvou je však možný a prodlouží životnost krmítka
 • Uchycení krmítka ke zdi nebo strom není součástí výrobku, stejně tak vruty pro připojení pítka ke krmítku.
 • Jak a čím veverky krmit najdete v sekci Dokumenty.

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky