Krmivo pro ježky Vitakraft 600 g

Vyrobeno v EU Pomoc zvířatům kolem nás

Vyvážené doplňkové krmivo pro volně žijící ježky.

Vyrobeno v: EU

Palmový olej: Ne

135 Kč včetně DPH

Kód: 2759114

Hmotnost: 0,65 kg

Dostupnost: Skladem

  • Doplňkové krmivo pro volně žijící ježky
  • Ideální pro přikrmování ježků především v měsících, kdy mají nedostatek přirozené potravy
  • Vyvážená směs granulovaného krmení s moučnými červy, korýši, ořechy a ovocem
  • S obsahem důležitých vitamínů a minerálů
  • Bez přidaného cukru, umělých barviv
  • Obsah proteinu 32 % - z toho více než 75 % živočišného proteinu
  • Vyvinuto německými odborníky na ježky
Ježci uvítají potravu nejvíce na jaře, když potřebují nabrat sílu po zimním spánku, a mladí ježci pak na podzim, aby se stihli včas vykrmit před zimou. Ani v létě ale nepohrdnou kvalitním krmením a rádi zavítají k připravené mističce, do které můžete nasypat právě tyto granule Vitakraft Premium. Nezapomeňte ježkům připravit i misku s vodou.

Krmivo pro ježky Vitakraft je perfektně přizpůsobené výživovým potřebám ježků. Má vysoký podíl živočišných bílkovin, obsahuje kvalitní živočišné a rostlinné tuky, vitamíny a minerální látky. Mezi přísady patří mouční červi, korýši, ořechy a ovoce. Hlavní krmivo pro ježky je vyráběno bez přidaného cukru, umělých aromat, barviv a konzervantů.

Tuto směs doporučujeme kombinovat s mokrým krmivem pro ježky.

Dávkování:
Pro mladého ježka kolem 500 g - cca 20 g denně
Pro dospělého ježka kolem 1 kg váhy - cca 30 g denně

Upozornění: Ježci (dokonce i mladá zvířata) netolerují mléko, které jim často způsobuje problémy s trávením. Nedoporučuje se ani další přidávání moučných červů. Přílišný podíl červů v potravě způsobuje ježkům růstové problémy. V této směsi je proto jejich podíl malý a dostatečný.

Složení: Obiloviny*, maso a deriváty živočišného původu (23,4 %), měkkýši a korýši (17 %), oleje a tuky (9,9 % řepkový olej, 2,4 % drůbeží tuk), deriváty rostlinného původu*, ořechy, ovoce (2 %), zelenina*, hmyz* (mouční červi 1 %), kvasnice, inulin*. *Přírodní suroviny.
Doplňkové látky:
Vitamín A (10 500 IU/kg), vitamín D3 (1210 IU/kg), selen (0,08 mg/kg), jód (1,59 mg/kg), oxid zinečnatý (28,56 mg/kg), síran zinečnatý, monohydrát (21,28 mg/kg), mangan (19,32 mg/kg), uhličitan železnatý (26,08 mg/kg), síran železnatý, monohydrát (36,48 mg kg), oxid měďnatý (5,60 mg/kg), síran měďnatý, pentahydrát (1,71 mg / kg).

Ježků kolem nás bohužel ubývá, a tak potřebují podat pomocnou ruku. Rady, jak na to, najdete na našem webu www.zivotnazahrade.cz.
Pomocí přikrmování můžete nalákat ježky z okolí na svoji zahradu. Ti potom chodí na krmení pravidelně. Když u vás najde ježek i dostatek klidu a prostor pro denní úkryt (mrkněte na naši nabídku domečků pro ježky), je velká pravděpodobnost, že se u vás usadí natrvalo.
Pokud narazíte na podzim na malého ježka, měl by mít na začátku listopadu hmotnost minimálně 500 g, aby měl šanci přežit zimu. Pokud v tuto dobu najdete ježka menšího, nebo pokud najdete kdykoliv jindy ježka během dne mimo úkryt (což není obvyklé), volejte do nejbližší záchranné stanice pro živočichy – kontakty najdete na www.zvirevnouzi.cz.


Specifikace:

  • Země původu: Německo
  • Hmotnost: 600 g

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky

Průchod pro ježky
AkceSleva 17%