Krmná stanice/domek pro ježky 2021

Z recyklovaného materiálu Z přírodního materiálu Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Krmení je nedostupné pro kočky a další predátory. Nyní s podtáckem na jídlo zdarma.

Země původu: Český výrobek

1 219 Kč včetně DPH

Kód: krmjezek

Hmotnost: 2,50 kg

Dostupnost: Skladem

  • Nyní s podtáckem na jídlo zdarma
  • Po vyjmutí přepážky lze využít i jako domek pro ježky.
  • Správným přikrmováním ježků je můžete nalákat k bydlení na vaší zahradě a hlavně pozdě narozeným mláďatům na podzim často i zachránit život.
  • Krmná stanice je řešena tak, aby chránila potravu pro ježky před povětrnostními vlivy, ale díky bezpečnostní přepážce ji chrání i před kočkami, psy a dalšími predátory, kteří ježkům potravu často snědí dříve, než se s nástupem tmy přijdou ježci najíst.
Stanice je vyrobena z voděodolné překližky. Odklápěcí střecha je ze stříkaného plechu a uvnitř je vybavena izolací z extrudovaného polystyrenu. Nožičky jsou z recyklovaného plastu.

Umístění stanice: Vchod směřujte ideálně na JV - JZ. Domek umístěte do klidnějšího koutu zahrady.

Dovnitř vložte pod misku s jídlem karton, který často měňte. Ježci nejsou zrovna čistotní a to, že je to jejich, si značí svým trusem klidně i do misky. Pokud máte větší psy nebo se v okolí vyskytují lišky nebo jezevci, je dobré ještě stanici zatížit kamenem položeným na střechu.
Nezapomeňte na misku s vodou, kterou raději umístěte vedle stanice, a otvor v plotě, kterým může ježek přicházet i odcházet.

Pravidelným krmením můžete nalákat ježky z okolí na svoji zahradu. Ti potom chodí na krmení pravidelně. Pokud u vás najde ježek i dostatek klidu a prostory pro denní úkryt (mrkněte na naši nabídku domečků pro ježky), je velká pravděpodobnost, že se u vás některý ubytuje natrvalo.

Stanici můžete velmi snadno využít i jako běžný domek pro ježky. Stačí vyjmout přepážku. Pokud slouží jako domek, je dobré na něj nasypat hromadu listí, zvýší se izolační schopnosti domku.

Více o ježcích na našem webu www.zivotnazahrade.cz

Pokud na podzim naleznete malého ježka, měl by mít na začátku listopadu hmotnost minimálně 500 g, aby měl šanci přežit zimu. Pokud v tuto dobu najdete ježka menšího, nebo pokud kdykoliv najdete ježka mimo úkryt ve dne (což není obvyklé), volejte do nejbližší ZS pro živočichy (www.zvirevnouzi.cz).
 

Specifikace:

  • Rozměry: 38 x 40 x 22 cm (výška)
  • Materiál: voděodolná překližka, střecha izolovaná extrudovaným polystyrenem potažená stříkaným plechem

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky