Biolak - tvrdý voskový olej na dřevo s včelím voskem 5 l

Vyrobeno v ČR Bez palmového oleje

Matný lak s přírodními oleji pro vnitřní použití.

3 239 Kč včetně DPH

Kód: Apilvnit5

Hmotnost: 5,15 kg

Dostupnost: Skladem

Doprava zdarma
  • Bezbarvý, hedvábně matový lak, vyráběný dle unikátních receptur starých mistrů
  • Zvýrazňuje barvu a strukturu dřeva, s časem povrchově upravené dřevo nádherně patinuje dozlatova
  • Používá se k vnitřním nátěrům nábytku do obývacích a dětských pokojů, ložnic, dřevěných hraček, dveří, obkladů, podlah a také konstrukčních prvků krovů
  • Velmi vhodný pro vnitřní povrchovou úpravu dřevěných roubených staveb
  • Obsahuje včelí vosk, balzamický terpentýn a přírodní oleje rostlinného původu
Oleje a vosky se vsakují hluboko do dřeva, udržují jej zdravé a elastické a zabraňují vysychání. Umožňují odpařování vlhkosti a zabraňují tak možnému kroucení dřeva.
Nanáší se štětcem, válečkem nebo stříkáním v jedné tenké vrstvě v takovém množství, které je povrch schopen absorbovat. Přebytky laku je možno setřít bavlněným hadříkem. Po zaschnutí se vyleští do pololesku. Apilak vyniká vysokou vydatností - malá plechovka (0,7 l) stačí na cca 14 m2.

Výtah z technického listu:

Popis: Lak na dřevo s včelím voskem pro ochranu veškerých výrobků ze dřeva. Bezbarvý nátěr na dřevo, který v jednom výrobku jedinečným způsobem spojuje výhody přírodních olejů a včelího vosku. Aplikací Apilaku vznikne povrch s přírodním voskovým vzhledem, který lze vyleštit do sametového lesku příjemného na omak. Zvýrazňuje strukturu dřeva, má dobrou odolnost vůči vodě. Natřený povrch dřeva je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru a příjemný na dotyk. Apilak vyniká jednoduchým použitím, neprovádí se základní nátěr ani mezibroušení, neodprýskává, nepraská a neodlupuje se.
Odolný vůči vínu, pivu, cole, kávě, čaji, ovocné šťávě, mléku a vodě podle DIN 68861-1A – žádné skvrny od vody. Uschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3).

Oblasti použití:
Ideální pro veškeré dřevěné podlahy z měkkého i tvrdého dřeva, z OSB desek a korku. Velmi vhodný pro nátěry nábytku, dveří, schodišť a ostatních dřevěných konstrukcí v interiéru: obkladů, podhledů, konstrukčních prvků krovů.
 cca 98 m2 / 5 l

Příprava povrchu:
Povrch dřeva musí být suchý a čistý a nesmí být vystaven mrazu. Vlhkost dřeva max. 15 %. Dřevo se postupně brousí zrnitostí 150–180, dobroušení zrnitostí 300–360.

Nanášení:
Před a v průběhu nanášení obsah nádoby promíchávejte. Natírání se provádí štětcem, stříkáním, válečkováním. Neředí se. Nanášejte v jedné tenké vrstvě v takovém množství, které je schopen povrch absorbovat. Případný přebytek nevsáknuté nátěrové látky odstraňte – setřete bavlněným hadříkem. Doporučujeme zahřát ve vodní lázni na cca 40°C, díky lepší viskozitě Apilak penetruje do hloubky 2-4 mm. Po zaschnutí vyleštěte jemným kartáčem, lešticím hadrem nebo lešticím strojem, aby vznikla plocha se sametovým leskem a příjemným omakem. Stačí pouze 1 nátěr.

Doba schnutí
: 4-12 hod. při normální teplotě 20°C a 50 % relativní vlhkosti.

Údržba nátěru:
K mytí zašpiněných míst používejte mýdlový roztok. Případná silně zašpiněná místa můžete přebrousit jemným brusným papírem a opětovně natřít Apilakem. Kraje přebroušeného místa rozleštíte hadříkem tak, že nebude vidět rozdíl mezi povrchem opravené plochy a původním nátěrem.

Upozornění/rady:
Apilak zesiluje přírodní barevný odstín dřeva (trvale mokrý efekt). Časem natřená plocha patinuje do krásného medově zlatého odstínu. U korkových povrchů, které mají zvlášť vysokou savost, je třeba pečlivě setřít případné přebytky a je třeba počítat s delší dobou schnutí (cca 24 hod). Dodatečným nátěrem Apilakem možno s velmi dobrým efektem oživit povrchy natřené tenkovrstvou lazurou na dřevo typu Luxol. Velmi dobře se osvědčilo ošetření starého lakovaného nábytku. Apilak zaretušuje praskliny a odstínové odlišnosti. Vyššího stupně lesku možno docílit přimícháním dalšího výrobku Vosku pro ošetření dřeva. Na podlahy se doporučuje použít nátěr Apilaku a následné převoskování pastou ze včelího vosku Villa Nova.Specifikace:

  • Složení: včelí vosk, balzamický terpentýn, lněný olej
  • Kanystr 5 l

Attis

Český distributor přírodních laků a balzámů z včelího vosku vyrobených v Polsku

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky