Včelí BIOVOSK - voskový balzám na dřevo 0,45L

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Bez palmového oleje

Přírodní povrchová ochrana dřeva v interiéru.

419 Kč včetně DPH

Není skladem
Sledovat produkt

Kód: Villa

Hmotnost: 0,55 kg

Dostupnost: Na dotaz

  • Pro povrchovou úpravu výrobků ze dřeva, jak surových tak lakovaných
  • Pasta je naprosto přírodní nátěrovou látkou určenou pro ochranu veškerých výrobků ze dřeva v interiéru
  • Je vyráběna dle unikátních (a staletími prověřených) receptur starých mistrů
  • Výborně renovuje a chrání dřevěné podlahy, obklady, nábytek a také umělecké předměty ze dřeva
  • Vytváří pololesklý voskový film, který chrání povrch dřeva vůči otěru, mechanickému opotřebení a vlhkosti
  • Vrstva vosku je paropropustná, umožňuje dřevu dýchat, neuzavírá dřevo v neprodyšné „chemické skořápce“

Způsob použití u surového dřeva:
Rovnoměrně naneste vrstvu vosku štětcem nebo měkkým hadříkem po předchozím zahřátí obsahu plechovky ve vodní lázni. Přebytek vosku, který nevsákne, setřete bavlněným hadříkem.
Způsob použití u lakovaného dřeva: Rovnoměrně naneste vrstvu vosku měkkým hadříkem. Po 15 minutách vyleštěte. Možno opakovat. Jedna plechovka vystačí průměrně na 14 m2.
Výtah z technického listu výrobku:
Popis: Pasta ze včelího vosku je bezbarvý nátěr na interiérové dřevo, který v jednom výrobku jedinečným způsobem spojuje výhody přírodního oleje a včelího vosku. Jednoduchým postupem lze dosáhnout profesionální, hedvábně lesklý povrch dřeva. Nátěr zvýrazňuje strukturu dřeva, má dobrou odolnost vůči vodě. Natřený povrch dřeva je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru a příjemný na dotyk. Neprovádí se základní nátěr ani mezibroušení, nátěr neodprýskává, nepraská a neodlupuje se. Jednoduchým přetřením se může znovu renovovat.
Je odolný vůči vodě, vínu, pivu, cole, kávě, čaji, ovocné šťávě a mléku podle DIN 68861-1A – žádné skvrny od vody. Zaschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3).
Oblasti použití: Ideální pro nátěr veškerých dřevěných výrobků v interiéru z měkkého i tvrdého dřeva. Velmi vhodný pro nátěry nábytku, dveří, schodišť, podlah a ostatních dřevěných konstrukcí a uměleckých předmětů ze dřeva. Vhodný pro povrchovou úpravu hraček, dětského nábytku.
Vrstva vosku je paropropustná, umožňuje dřevu dýchat a propouštět vodní páru.
Vydatnost: 350 g cca 10-14 m2 pro hoblované a broušené dřevo.
Příprava povrchu: Povrch dřeva musí být suchý a čistý a nesmí být vystaven mrazu. Vlhkost dřeva max. 15%. Dřevo se postupně brousí zrnitostí 150–180.
Nanášení: Rovnoměrně naneste tenkou vrstvu vosku štětcem nebo měkkým bavlněným hadříkem. Doporučujeme předchozí zahřátí obsahu plechovky ve vodní lázni na 40°C. Nadbytek vosku setřete. Po zaschnutí (cca 15-30 min. dle vzdušné vlhkosti) vyleštěte jemným kartáčem, lešticím hadrem nebo lešticím strojem, aby vznikla plocha se sametovým leskem a příjemným omakem. Stačí pouze jeden nátěr.
Doba schnutí: 4-12 hod. při normální teplotě 20°C a 50% relativní vlhkosti.
Údržba nátěru: K mytí zašpiněných míst používejte mýdlový roztok. Případná silně zašpiněná místa můžete přebrousit jemným brusným papírem a opětovně natřít pastou ze včelího vosku. Kraje přebroušeného místa rozleštíte hadříkem tak, že nebude vidět rozdíl mezi povrchem opravené plochy a původním nátěrem.
Upozornění/rady: Včelí vosk jemně zesvětluje přírodní barevný odstín dřeva. Časem natřená plocha dřeva patinuje do krásného medově zlatého odstínu. U dřevěných podlah použijte jako první penetrační nátěr lak s včelím voskem Apilak, a následně použijte pastu Villa Nova.
Pro rozleštění lze použít zbytky koberce s krátkým vlasem.
 


Specifikace:

  • Složení: včelí vosk, CARNAUBSKÝ vosk, balzamický terpentýn
  • Balení: 0,45L

 

Attis

Český distributor přírodních laků a balzámů z včelího vosku vyrobených v Polsku

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky