Zabezpečení větracího otvoru proti čmeláčím predátorům vč. záklopky – typ 2021/A

Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro všechny dřevěné čmelíny, pro větrací otvory 5 cm a menší.

139 Kč včetně DPH

Kód: nahrvetr23

Hmotnost: 0,10 kg

Dostupnost: Skladem

 • Zajistí ochranu větracího otvoru před čmeláčími predátory
 • Vhodné pro všechny typy čmelínů, i na ty doma vyráběné, větracím otvorem max. 5 cm
 • Jen v modré barvě
 • Připevnění pomocí vrutů
 • Zavírání je součástí všech dřevěných čmelínů, tento typ sedí na současně prodávaný model čmelínu 2021
 • Kombinace síťky z uhelonu, která by měla zabránit vstupu i těch nejmenších škůdců do čmelína, a pevné hliníkové síťky, která zamezuje prokousání větracího otvoru
Obě síťky jsou ke dřevu lepené, pro maximální těsnost. Toto vylepšené zabezpečení lze využít i na starší typy čmelínů Zelené domácnosti a samozřejmě i na ty dřevěné - podomácku vyráběné. Jednoduchá konstrukce umožňuje snadnou manipulaci s uzávěrem větracího otvoru, který tak můžete jedním pohybem uzavřít či otevřít, a to částečně i úplně. V případě extrémně chladného počasí můžete pod mřížku ještě vložit výstelku jako další izolaci - po oteplení ji vyndejte. Pokud budete toto zabezpečení používat pro podomácku vyráběný čmelín, doporučujeme podobné síťky nalepit vhodným lepidlem i z vnitřní strany čmelína (čmelíny Zelené domácnosti jsou vnitřními síťkami již vybaveny z výroby).

Zavírání větracího otvoru se přidělává 2 vruty, které jsou součástí výrobku. Jsou vhodné na otvor o průměru 5 cm a menší. Pro odstranění případné netěsnosti mezi pohyblivým víčkem a kolečkem se síťkou, jsme přidali další 2 malé vruty. Jejich našroubováním do předvrtaných otvorů ve víčku víčko dokonale přitáhnete ke kolečku. V době pootevírání větracího otvoru musíte tyto vruty vyšroubovat, aby šlo s víčkem pohybovat.

Tip Zelené domácnosti: Při případné domácí výrobě čmelína nezapomínejte na větrací otvor a jeho zabezpečení proti zavíječi a dalším čmeláčím predátorům. I při umístění čmelína do plného stínu může při parnech bez větrání docházet k přehřátí hnízda a také k přílišné vlhkosti v hnízdě.


Specifikace:

 • Rozměry: celé zabezpečení včetně záklopky 8,3 cm, otvor 5 cm
 • Vhodné pro otvor o průměru max. 5 cm
 • Materiál: překližka natřená ekologickou zelenou barvou, síťka z hliníku a jemnější síťka z uhelonu s ještě menšími oky
 • Barva: modrá
 • Váha: 0,04 kg

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky